Jak povolit, nebo zakázat Live Photos na iPhone 6s a 6s Plus?

Live Photos je novinkou posledních iPhonů. Jedná se vlastně o krátké video, vytvořené ze série fotografií. Může ale zabírat značné místo v paměti vašeho zařízení.

Tuto funkci známe na konkurenční platformě již několik let, takže se ve světě mobilní fotografie nejedná o žádnou novinku. Přehrávání skrze 3D Touch displej už je věc druhá. V případě, že jste majitelem 16 GB verze, můžete mít problém s místem. Výsledná velikost fotografie totiž bude díky 12 Mpx fotoaparátu několikanásobně větší oproti klasickým snímkům a bude ještě větší v porovnání s 8 Mpx kamerou v iPhonu 6.

Naštěstí lze tuto funkci zakázat přímo v prostředí fotoaparátu. Spusťte aplikaci Fotoaparát, v horní části máte ovládací panel, kde jsou volby pro ovládání blesku, HDR, výběr přední/zadní kamery a časovač spouště. Uprostřed je nová volba pod kruhovou ikonou a to je právě ono zapínání/vypínání Live Photos. Žluté podsvícení znamená zapnuto. Na rozdíl od volby HDR, lze tuto volbu trvale vypnout, pokud jí znovu nezapnete, automatická volba přítomna není.

live-photos

Již pořízené Live Photos budou i nadále funkční v galerii fotografií, tato změna na ně nemá žádný vliv.