Jak fotí iPhone 6s v porovnání se staršími modely?

Již od představení první generace iPhonu vylepšuje Apple jeho fotoaparát. Pojďte se podívat na srovnání všech předchozích modelů v různých situacích.

Nejnovější iPhone 6s má fotoaparát s 12MPx senzorem, včetně dalších vylepšení, jako je automatické ostření, redukce šumu, separace barev a další. Verze 6s nemá tak jako jeho předchůdce optickou stabilizaci obrazu, na rozdíl od verze 6 Plus a 6s Plus. To ale není na překážku.

 

Makro

Unknown

 

Unknown-2

 

V tomto srovnání byly použity barevné pastelky. Autofokus byl přidán v případě iPhonu 3GS, který mírně zlepšuje kvalitu. Jasně je zde patrné zlepšení v detailech u modelu 5 a 5s v důsledku přidání pěti čoček, které zvýšilo ostrost obrazu. Vítězem je pak vrcholný model 6s.

 

Podsvícení

Unknown-3

 

Unknown-4

 

Použitý snímek lodě v přístavu při západu slunce ukazuje na vítěze, kterým je (opět) iPhone 6s. Zřetelně jsou rozeznatelné detaily v horách na pozadí.

 

Podsvícené makro

Unknown-5

 

Unknown-6

 

V této fotografii je vidět překvapující kvalita starších modelů 4 a 4s. Pro ty z vás, co si nemohou z jakéhokoliv důvodu dovolit upgrade na nejnovější verzi je to dobrá zpráva. I starší modely iPhonů fotí velice dobře. Když se však podíváte do detailu na poslední model iPhone 6s, tak na pozadí je zřetelný nárůst šumu ve fotografii. Obecně je to vlastnost snímačů s vyšším rozlišením čipu.

 

Denní světlo

Unknown-7

 

Unknown-8

 

Zde je patrný nárůst kvality posledního modelu. Naopak u modelů 3G a 3GS je vidět neostrost obrazu a nezvyklý barevný nádech fotografie. Na dalším snímku, konkrétně záchranného kruhu na lodi při denním světle je v detailním pohledu jasným vítězem poslední model iPhone 6s.

 

Portrét

Unknown-11

 

Unknown-12

 

Hlavním nedostatkem iPhone 6 byla pixelizace. V této oblasti Apple změnil algoritmus z důvodu zlepšení kontrastu a redukce šumu. Bohužel výsledkem bylo snížení ostrosti obrazu. Je to patrné obzvláště v detailu na pohledu do očí. Poslední model iPhone 6s tímto nedostatkem netrpí.

 

Západ slunce

Unknown-13

 

Unknown-14

Ve zhoršených světelných podmínkách se projeví veškeré nedostatky fotoaparátu. Zde platí to samé jako v předešlé kapitole. iPhone 5 má lepší podání než iPhone 6 a to ze stejných důvodů. Snímky z posledního modelu 6s jsou pak o něco tmavší než z verze iPhone 6 a můj osobní pocit je, že fotografie trpí šumem.

 

Slabé světlo

Unknown-15

 

Unknown-16

 

Jasným vítězem je model iPhone 6 před 6s. Fotografie jsou světlejší, nicméně poslední model iPhonů má výraznější detaily.

 

 

Závěrem

Posun vpřed u každé generace iPhonů je jednoznačný. Apple jasně klade velký důraz na kvalitu fotografie. Celkově je ale fotoaparát posledního iPhonu 6s nejlepší i když místy trpí šumem kvůli navýšení megapixelů. Generační skok, který přináší 12MPx snímač je prostě znát.

Zdroj: Snapsnapsnap