Nejlepší iPhonové aplikace pro tvorbu avatar obrázků

Existuje asi milion způsobů, jak se můžete prezentovat na internetu. Také existuje mnoho míst, kde můžete umístit svoji fotografii, a také mnoho způsobů, jak takovou fotografii vytvořit.

Pokud vlastníte webové stránky, charakter fotografie by měl vystihovat podstatu vašich stránek. To znamená, že pokud jsou stránky určeny pro komerční účely, měli byste se snažit vystupovat profesionálně. Pokud jde však pouze o fotku umístěnou na sociální síti, např. na Facebooku nebo Twitteru, potom nemusíte na fotografii vypadat ani zdaleka tak seriózně, naopak je lepší vypadat přístupněji, přátelštěji, vstřícně. Naštěstí existuje řada aplikací, které využívají fotoaparát iPhone, které nám práci s tvorbou avataru ulehčí. Nejdříve se podíváme na to, jak nejlépe vytvořit fotografii, kterou je posléze možné umístit na internet, a potom si projdeme 5 aplikací, díky kterým je možné vytvořit komiksový avatar sebe sama. Je vhodné podotknout, že všechny tyto aplikace až na aplikace Futurama jsou dostupné v české verzi iTunes Store.

 

Jak se nejlépe vyfotit

40 milisekund – to je zhruba doba, kterou my lidé potřebujeme k tomu, abychom si udělali představu o jiném člověku, pokud ho vidíme poprvé. Studie vypracovaná vědci z Princeton University a Columbia University dokázala, že pokud jednoho člověka vidíme na mnoha různých obrázcích, pokaždé si o něm uděláme jinou představu právě podle toho, jak na dané fotce vypadá.

Pokud na fotce chcete vypadat co nejpřístupněji (což je všeobecně žádané na sociálních sítích – určitě tak dostanete více “lajků”), vytvořte si avatara s úsměvem. Také podle studie prováděné na York University, jsou lepší obličeje s otevřenýma očima. Zdají se totiž přátelštější.

twitter-pics-800x607

Zdroj: blog.bufferapp.com

Snažit se vypadat co nejvstřícněji a nejpřátelštěji však nemusí být vždy vaším primárním cílem. Jsou místa na internetu, kde smyslem umístění fotografie není přilákat co nejvíc lidí, aby vám “lajknuli” vaši fotku, ale naopak vypadat co možná nejvíce seriózně a kompetentně. Tak např. stránka LinkedIn je portál, který slouží hlavně k tomu, abyste si vytvořili nové obchodní vztahy a pomohli vaší společnosti dosáhnout ekonomického růstu. Podle LinkedIn zásady a podmínky pro profilové fotografie, byste se měli vyhnout použití obrázku jako profilového snímku. Na fotce by neměla být vidět pouze vaše tvář, ale měli byste na ní vystupovat tak, aby vám byly vidět alespoň i vaše ramena.

Pokud obrázek posléze umístíte na některou ze sociálních sítí, popř. na jiná místa na internetu, měli by ostatní mít možnost vidět vaši reálnou tvář. Pamatujte, že každá stránka/portál má vlastní pravidla, kterých byste se při tvorbě či úpravě profilového obrázku měli držet. Tato pravidla se mohou týkat velikosti obrázku (jak v pixelech, tak v megabajtech), atd. Některé společnosti mají specifická pravidla, se kterými se moc často nesetkáme. Např. populární poskytovatel hraní pokeru na internetu PokerStars nabízí podrobné instrukce o tom, jak si hráči mohou vybrat avatara pro jejich «pokerovou tvář». Každý obrázek je zkoumán před tím, než je nahrán a než ho můžete při hře používat, aby se zajistilo, že je vhodný pro webové stránky.

SCOOP_10H_FT

Zdroj: pokerstars.com

 

iMadeFace

Aplikace iMadeFace od společnosti Keyloft je zcela zdarma a funguje tak, že do ní nahrajete svou vlastní fotku (popř. fotku někoho známého, pokud se fotografii chystáte nahrát jinam než na svůj osobní profil na internetu – v takovém případě je však vhodné si vyžádat souhlas dotyčné osoby) a tuto fotografii potom máte možnost poupravit dle své volby. Ke změně fotky můžete využít množství přednastavených tvarů – obličeji lze upravit tvar nosu, účes, barvu vlasů, barvu pleti, atd. Aplikace sama vám také umožňuje výsledný avatar rovnou nahrát na vámi zvolenou sociální síť, např. již zmíněný Facebook. Aplikace iMadeFace se umístila na první pozici ve své kategorii v rámci iTunes App Store.

imf_en_01

Zdroj: keyloft.com

[appstore id=”582560267″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

WeeMee Avatar Creator

Tato aplikace vám umožní vytvořit si avatar, který vypadá jako postavička z nějakého seriálu. Nemá tedy vaši vlastní tvář. Svou tvář si zde můžete vytvořit podle svých představ. Můžete měnit tvar tváře, postavení očí, úst, nosu, můžete změnit barvu vlasů, aby odpovídala jejich skutečnému zabarvení, atd. Díky této funkcionalitě můžete vytvořit avatar, který se vám může opravdu podobat. Kromě rysů ve tváři je možné měnit i oblečení, včetně kalhot a bot. WeeMee Avatar Creator je také zdarma. Free verze obsahuje přes 300 různých stylů a další si můžete dokoupit nákupem přímo v aplikaci. Jakmile obrázek vytvoříte, můžete ho hned sdílet se svými přáteli na Facebooku a dalších sociálních sítích.

WeeMee-Avatar-Creator-2

Zdroj: keyloft.com

[appstore id=”352506978″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

3D Avatar Creator

Další aplikací, díky které můžete vytvořit umělý profilový snímek, je 3D Avatar Creator. Jak již z názvu vyplývá, tento creator vám dovoluje vytvořit trojrozměrný avatar. Postavička, kterou potom na avataru vidíte, se trochu podobá postavičkám LEGO. Postavičce můžete měnit oblečení, barvu a střih vlasů, stejně jako můžete upravovat tvář, měnit její rysy, barvu očí, výraz ve tváři, atd. V aplikaci dokonce můžete avatar přimět k tomu, aby něco řekl, tento proslov lze sdílet na Facebooku či portálu Youtube, pokud nechcete pouze statický obrázek.

Image_Creator

Zdroj: buddypoke.com

[appstore id=”516708312″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Futurama Head In a Jar Creator

Pokud je Futurama váš oblíbený animovaný seriál, potom je tato aplikace jako dělaná právě pro vás! Jistě znáte hlavy v nádobách, které se v seriálu vyskytují. Celý seriál se odehrává v budoucnosti a hlavy představují známé osobnosti a celebrity, které známe ze současnosti. Takto se v seriálu např. objevuje hlava Pamely Anderson nebo Lucy Liu. Díky Futurama Head In a Jar Creator si můžete do nádoby na obrázku uložit svou vlastní hlavu. Můžete si opět upravit tvar hlavy, barvu očí, tvar nosu, vlasů, a dokonce si můžete vybrat, jakého biologického druhu vaše hlava bude (nemusíte být nutně člověkem).

092bc7041fcbfe16634a9dc37d12a898_screen_1024x640

Zdroj: aptoide.com

 

 

South Park Avatar Creator

Další známý animovaný seriál, South Park, je v České republice také známý a oblíbený. Díky aplikaci South Park Avatar Creator si můžete vytvořit avatar sama sebe, který vypadá podobně jako jedna ze seriálových postav. Aplikace umožňuje vytvořit si postavu asi na milion různých způsobů. A proč by vlastně postava měla vypadat jako vy? Můžete klidně zkusit napodobit nějakého svého kamaráda či kamarádku. Potom takto vytvořenou postavičku lze umístit do některého z míst, které máte možnost znát ze seriálu South Park. Aplikace je placená, stojí ale pouhých v přepočtu 26 Kč.

south_park_avatar_creator_pantallazo1

Zdroj:  applicantes.com

[appstore id=”331751052″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj úvodního obrázku: Flickr.com