Reduce app – zmenší vaše fotografieZatímco iPhone fotografové často řeší, jak své snímky zvětšit a zajistit si tak jejich “lepší” tiskovou kvalitu, “klasičtí digitální” fotografové hledají nástroj, jak větší obrázky ve formátu JPG zmenšit a srazit jejich data, aby se daly co nejrychleji a snadno publikovat online. Například na sociálních sítích.  Vývojář Tobias Wiedenmann nyní přišel s velmi zajímavou fotoaplikací Reduce (přesný název: Reduce – Resize Photos with Ease), díky níž můžete fotky právě rychle zmenšovat.

Bezvadnou funkcí téhle app je možnost přímého zpracování více obrázků najednou. Pochopitelně, že je to omezené technickými možnostmi – parametry čipu ve vašem iPhonu nebo iPadu. Nicméně i tak to je fajn. Při editování “dávky” snímků můžete pracovat s autodetekcí, která vám srazí data na optimalizovaný poměr vhodný pro web automaticky. Stejně tak si ale rozměr a finální velikost vašich obrázků můžete zvolit manuálně.  Případně odstranit EXIF data nebo vkládat do snímků vodoznak. Příjemná je i funkce pro doostření obrazu, díky níž zabráníte, aby fotografie kvůli snížení velikosti působily příliš “měkkce”. Reduce – Resize Photos with Ease by mohl potěšit především ty fotografy, kteří chtějí v sériích nebo jednotlivě “srážet” velikost fotek ze zrcadlovek a pokročilejších kompaktních fotoaparátů. Využívat ji rozhodně ale budou i iPhone fotografové. Pro všechny tyto úpravy musíte mít nainstalovanou nedávno spuštěnou verzi iOS6, ve starších verzích vám novinka nebude fungovat. Jedná se o univerzální app, tudíž tradičně funguje na iPhonu, iPodu Touch a iPadu. 

Pokud vás app zaujala, dá se nyní koupit DOČASNĚ VE SLEVĚ za 1,79,- eur. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz