Monovu app – černobíle a pěkně zostra

Ještě jsem ani nestačil vstřebal slušnou porci novinek, které se udály v iPhone fotografii za poslední týden, a už se na mě valí další a další. A to je dobře. Postupně proberem vše, co jsem zameškal, ale i to, co je aktuální. Mezi “hot  news” nepochybně patří uvedení nové app s názvem MonoVu. Jedná se o klasickou kombinaci fotoaparátu a série filtrů se zaměřením výhradně na černobílou a tónovanou fotografii. Parta vývojářů Broong si dala záležet a vtěsnala do své aplikace vskutku povedenou sadu black & white filtrů, které mě osobně po prvních testech hodně baví. Celkem jich v dobře upraveném rozhraní  najdete 25, přičemž 10 jich je ZDARMA a dalších 15 si můžete přikoupit vždy za cenu 0,79,- eur za kus. A nebo se zkrátka rozšoupnout a investovat do celé sady částku 3,99,- eur, což vás vyjde výrazně levněji, než jednotlivé nákupy. Abych nezapomněl, samotnou app si můžete se základní nabídnout filtrů stáhnout ZDARMA. A to je fajn zpráva, protože většinou se nám nechce investovat do aplikací, pokud nemáme šanci si je alespoň v Lite verzi vyzkoušet a rozmyslet si, jestli je to právě ta, kterou do své iPhone “fotovýbavy” musíme mít.

MonoVu mě baví pestrou škálou textur a filtrů od jemnějších přechodů až po dramatický styl. Kromě přehledně vytvořeného menu se mi s ní dnes ráno dobře fotografovalo i v sérii. Respektive, překvapilo mě, jak plynule dokáže zaznamenávat (a ukládat) několik fotografií pořízených v sekvenci za sebou, aniž by došlo k přerušení kontroly procesu ukládání. Touhle chybičkou totiž některé jiné app občas trpí.

Samozřejmostí v nabídce funcí je možnost sdílet vaše fotografie na síte Facebook, Twitter, Flickr, Instagram a blogovací Tumlr. Ostatně, bez nich by to snad už dneska ani nešlo:-) Nastavení app je optimalizováno pro retina dislepej iPhonu, ale také iPadu. Takže univerzální kousek:-) Vyzkoušejte !!! Myslím, že MonoVu se v konkurenci takových hráčů, jakými jsou třeba Dramatic Back & White, StreetMate nebo Hueless může slušně dařit. Nerad bych se mýlil, ale mám pocit, že o vývojářích z Broong ještě hodně uslyšíme. V současné době například chystají další fotoaplikaci s názvem ColorVu for Instagram. No, nechme se překvapit.

MonoVu ke stažení bezplatně. Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/monovu/id536470049?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]