Beze spěchu. Příběhy ulic a zákoutí.

Polská skupina nadšenců mobilní fotografie Mobilni ve spolupráci s iPhone fotografy z Evropy i z USA připravila na letošní podzim výstavu “pouliční” fotografie s  názvem „Beze spěchu. Příběhy ulic a zákoutí.“.

Pavel Kašík - Yokohoma

Foto: Pavel Kašík aka @pavelsan

Před několika měsíci jsem se vám zmiňovala o březnové, historicky první výstavě české a polské mobilní fotografie, která probíhala ve stylových sklepních prostorách zámku v Holešově u Zlína. Setkala se s velmi dobrými ohlasy široké veřejnosti, navštívily ji stovky zájemců.

Martin Domanský -  2 minds 2 ways

Foto: Martin Domanský aka @imattes

V rámci prestižního foto festivalu “II Wielkopolski Festival Fotografii im. Ireneusza Zjezdzalki” v Poznani se dne 18. října od 19:00 uskuteční vernisáž mezinárodní výstavy pouliční “street” fotografie “No Rush. Street and Backyard stories.”. Skupinu MOBILNI většině z vás nemusím představovat. Za krátkou etapu fungování (cca jednoho roku) měli několik úspěšných malých i velkých výstav po celém Polsku, získali řadu ocenění, a nyní se rozhodli uspořádat výstavu mezinárodního formátu. Této akce se kromě polských fotografů zúčastní i vybraní nadšenci mobilní fotografie z Německa, Litvy (např. zakladatel populárního blogu www.iphonephotographyschool.com Emil Pakarklis), Itálie (skvělí Goodfellas) či z České Republiky. Redakce iPhonefoto.cz bude na vernisáži výstavy, takže nebude chybět ani fotoreportáž této zajímavé akce na našem webu. Ze zástupců Česka bude na výstavě i vítěz fotosoutěže “Mr. Fotostream” Luboš Gorsky Jančí. Náš Fotostream významně pomohl s hledáním vhodných autorů, proto se zaregistrujte, posílejte své nejlepší fotografie a na příští výstavě můžete být právě vy.

Vystavující autoři z ČR:

Irena Kameníková @irenakamenikova

logo_festival_fotografie

Kristina Růčková @titanikascontainer

Jan Václavík @jerricku

Martin Domanský @imattes

Luboš Jančí @gorsky13

Adam Kos @adamblackbird

Jana Dúbravčíková @jdubra

Michal Bulíř @majklb

Norbert Kovács @norbikovacs

Pavel Kašík @pavelsan

Kurátorka českých fotografií: Marcela Borýsková

Odkazy:

Oficiální info o výstavě na webu Mobilni (EN)

Oficiální Twitter skupiny Mobilni

Oficiální webové stránky festivalu II Wielkopolski Festival Fotografii im. Ireneusza Zjezdzalki (PL)