Polská skupina “Mobilni”: Fotografové s vášní a velkými plány do budoucna

V branži působí necelý rok. Přesto si její členové už získali respekt nejen v rámci domácí komunity mobilních fotografů. Skupina MOBILNI z Polska má velké plány. Zanedlouho se navíc její členové představí na mezinárodní výstavě v České republice.

MOBILNI založil Michal Koralewski aka @michal_koralewski, který spolu s Joannou Lemańskou @misscoolpics a Łukaszem Gurbielem aka @sollyth (autorem webu fotokomorkomania.pl) v květnu 2013 vytvořil komunitu s cílem propagovat mobilní fotografii v Polsku a v zahraničí.

nahledove_foto_clanek_jana_mobilni_logo

 

Členové skupiny:

První dva jmenovaní se poznali díky vítězství v soutěži Mobile Photo Awards v roce 2012. Pět členů skupiny už získalo “Honorable Mention” v Mobile Photo Awards 2013. MOBILNI má aktuálně osmnáct členů z celého Polska (Krakova, Varšavy, Poznaně, Gdaňska, Nowyho Sącze, Sosnowiece a dalších měst) a za sebou už dvě úspěšné výstavy. První se konala v září 2013 ve Starym Browaru v Poznani, druhá pak letos v lednu v Murowane Goślině. Aktuálně polští tvůrci spolu s českou skupinou Opojení připravují svoji první mezinárodní výstavu ve střední Evropě, která se bude konat od 7. března 2014 do 30. června 2014 na zámku v Holešově. V září 2014 členové skupiny Mobilni plánují navštívit Berlín a “photowalk” s Thomasem Kakarekovem, jedním z nejpopulárnějších zahraničních iPhone fotografů. Na říjen plánují spolu s českou skupinou Opojení,  německým iPhone fotografem @brainyartist z http://www.mobilephotography.de/en/home/, francouzem Vuthearou Khamem aka @vutheara a litevským blogerem Emilem Pakarklisem z http://iphonephotographyschool.com mezinárodní výstavu iPhone fotografie v Poznani.

 
Zajímavé odkazy ke skupině MOBILNI:
http://mobilephotoawards.com/mpa-honorable-mentions/
 
http://www.printklub.com/contents/vutheara-misscoolpics-polabox?utm_source=instagram&utm_medium=post&utm_campaign=paris-a-deux
 
http://grupamobilni.pl/en/about-us/
 
http://instagram.com/grupamobilni#
 
 clanek_jana_mobilni_banner mobilni vystava opojeni