Fotoaplikace Fragment: Třetí do party

Máte slabost pro aplikace, díky kterým můžete pomocí různých geometrických obrazců proměnit vaše fotografie v “umělecká díla”? Líbí se vám například před časem uvedené a z mého pohledu skvělé app jako Tangent nebo LoryStripes? Potom právě pro vás je novinka Fragment, která pochází ze stejné vývojářské dílny. Jejím tvůrcům se opět povedla. Už proto, že nabízí intuitivní a velmi jednoduché ovládání, se kterým si snadno poradí nejen zkušení tvůrci, ale i začátečníci.

Fragment v sobě skrývá padesát nápaditých geometrických obrazců, které vaše fotografie dokáží ve finále změnit k nepoznání. Jejich motivy – od těch jednodušších až po složitější – můžete měnit sami, a nebo se spolehnout na tlačítko náhodného výběru, díky němuž často získáte velmi zajímavé a propracované kompozice. Změny můžete provést nejen u kombinací fragment/ fotografie a naopak, ale také samostatně u každého fragmentu zvlášť.

Obrazce lze libovolně zvětšovat, zmenšovat, otáčet a centrovat. Přepínat lze mezi editací fragmentu i fotografie. Každý ze snímků se dá libovolně zvětšovat, stejně tak ho můžete posouvat v celé ploše. Samozřejmostí je nastavení barvy fragmentu, dále intenzity, kontrastu, jasu, ostrosti nebo rozmazání. Z aplikace Fragment není problém přímo “přeskočit”  do již zmiňovaných “sesterských” app Tangent nebo LoryStripes a dál pokračovat v úpravách. Budete ovšem mile překvapeni z toho,  jakých výsledků lze docílit už při použití pouze jednoho z uvedených nástrojů. Fragment se snadno a rychle naučí používat i méně zkušení iPhone fotografové. Pokud se vám líbí, počítejte s útratou 1,79 eur. Viz Odkaz ke stažení z App Store:[appstore id=”767104707″ store=”CZ” style=”infobox”]

BONUS: Ukázka editace v aplikaci Fragment:

1.Vybereme si fotografii a zvolíme její formát.

Fragment app foto 01

2. Na spodní liště si v nabídce vybíráme libovolné fragmenty, pomocí kterých pak upravujeme fotografii. Pokud chcete nechat náhodný výběr fragmentů na aplikaci, použijte symbol dvou propletených šipek. Stačí jen klikat na šipky a budete se divit, jak se fotografie změní.

Fragment app foto 02

3. Samotným fragmentem nebo fotografií lze otáčet libovolně o 360 stupňů. Pro přepínání režimu pohybu mezi fragmentem a fotografií slouží kroužek uprostřed nahoře.

Fragment app foto 03

4. Na výběr máte opravdu pestrou škálu fragmentů.

Fragment app foto 04

5. Pomocí symbolu trojúhelníčku rozklikneme menu, ve kterém lze upravovat barvy, kontrast, jas, ostrost i další hodnoty.

Fragment app foto 05

6. Výslednou fotografii můžete uložit. Nebo umístit na sociální sítě, případně rovnou otevřít v dalších podobných aplikacích: Tangent nebo Lorystripes. A pokračovat v úpravách.

Fragment app foto 06

7. Pokud vám nestačí editace pomocí jednoho fragmentu, můžete si fotografii uložit, vrátit se zpět, a pokračovat v úpravě s dalším obrazcem. Tento postup můžete libovolně opakovat, výsledky jsou překvapivé.

Fragment app foto 07

8. Efektně vypadá odbarvení části fotografie nebo obrazce. Upravovat můžete opět i kontrast, jas a další hodnoty.

Fragment app foto 10