Fotoaplikace LoryStripes: Novinka pro milovníky grafických prvků i fantazie

Patříte mezi tvůrce, které baví v iPhone fotografii kombinovat obraz s grafickými prvky? Novinka LoryStripes je právě pro vás. Pochází od vývojářů, kteří se nedávno uvedli velmi zajímavou, “geometrickou” aplikací Tangent, o níž jsme psali ZDE. Nyní se rozhodli spojit síly s italským návrhářem jménem Laurent Rosset, a společně s ním pod hlavičkou nového studia Pixite LLC vytvořit aplikaci “z říše fantazie”. Plnou proužků, pruhů a čar.

LoryStripes app screenshot 1

LoryStripes má oslovit především ty fanoušky fotografie, kteří si rádi pohrávají s grafickými motivy a dokáží je mixovat a kombinovat s fotografií. Je přitom jedno, zda základem pro další zpracování bude portrét vaší přítelkyně, krajinka nebo momentka z ulice. Vlastnosti aplikace vám umožňují pracovat v první fázi se 40 předem vytvořenými grafickými “proužky”, které tvůrci připravili podle různých motivů a scén z fotografií. K dispozici máte zároveň 120 předvoleb a stylů, z nichž každý se bude hodit pro jiný typ záběru. Měnit u nich můžete více než 60 barev, ale také jejich odstín či saturaci.

LoryStripes app screenshot 2

Vše záleží především na vaší fantazii, schopnosti propojovat obraz s proužky, a také trochu trpělivosti. Alespoň na začátku, než si zvyknete funkce aplikace používat a kombinovat. Do každého z obrázů lze vložit více různých pruhů-stylů. A vzájemně je mezi sebou kombinovat. Bezvadná je funkce “gumování”, díky níž se snadným zásahem do obrazu zbavíte části proužků tam, kde se vám v dané scéně nehodí, nebo ji podle vás ruší. Určitou hravost a zvědavost dodává LoryStripes funkce 3D zobrazení a pohybu v obrázku, které provádíte dotykem prstů na displeji, pohybem a “otáčením v prostoru”. Měnit přitom můžete i měřítko vkládaného motivu. Snímek pro zpracování vyberete z galerie Camera Roll. Pokud chcete vrstvit více “pruhů”, použijete k tomu funkci ReStripe.

LoryStripes app screenshot 3

Pracovat s variacemi čar a stuh, které jsou v bance aplikace k dispozici, mě osobně hodně bavilo. Skoro mám pocit, že tuhle novinku asi zařadím do naše výběru TOP 135 fotoaplikací. Myslím, že se jedná o unikátní a zároveň velmi zábavný způsob, jak kreativně “dovádět” a tvořit. Cesta, kterou se tvůrci aplikace vydali, je mi zkrátka sympatická, protože je jiná. Netvrdím, že by v tomto duchu měli tvořit všichni vývojáři, ale tahle parta zkrátka vybočila ze zajetých kolejí. Mimochodem, jejich práce si všimli i tvůrci oficiálního reklamního spotu pro Apple při nedávném uvedení nového iPhone 5S, kteří v jednom ze střihů u spotu použili záběr na předchozí, rovněž velmi zajímavou aplikaci Tangent.

Aplikace je v prodeji za 1,79,- eur, což mi přijde adekvátní. Tahle app totiž dala při výrobě určitě hodně zabrat:-) Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/lorystripes/id724803163?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Základní vlastnosti app LoryStripes:

– 40 krásně vytvořených Stripes
– 120 předvoleb a stylů pro rychlý výběr
– 62 barev a 9 různých odstínů
– Funkce pro přizpůsobení “proužků” otáčením , změnou měřítka a posunem ve 3D
– Možnost vrstvení “proužků” pomocí funkce ReStripe
– Přímé sdílení na Instagram, Facebook a Twitter
– Prohlížení LoryStripes výtvorů od ostatních autorů pro vaší inspiraci

Více o novince se dozvíte v přiloženém promo videu a nebo na webu aplikace TADY.