iPhonefoto „experiment“: EMO mimky

Má „závislost“ na iPhone fotografii v průběhu posledních dvou let mě před časem přivedla mimo jiné i k nápadu zřídit si doma takový  improvizovaný ateliér. Netrvalo dlouho a vlastní, útulná sklepní zašívárna byla na světě. Jednou za čas sem pozvu známé a za menší „úplatek“ je fotím. Podobně vznikla i tahle série, kterou jsem vytvořila nedávno a sama pro sebe ji nazvala Emo mimky. Berte tenhle příspěvek jako jeden z prvních-a doufám, že ne posledních-pokusů, jak experimentovat s iPhone fotografií v malém, domácím ateliéru a zároveň si rozšířit autorské portfolio. Set je nafocený a upravený iPhonem 4.

Následujících pět snímků vyjadřuje scénku mezi dvěma mimkami (tak strašně emo to původně nemělo vypadat), jejich hádku, a následné usmíření. Postup editace najdete v popiscích pod jednotlivými snímky. Všechny byly pořízeny skvělou aplikací MPRO.set_potkaly se_1

Na většinu úpravy jsem použila aplikaci s názvem Meitu Xiu Xiu. Nejdřív jsem fotku trochu doostřila a přidala kontrast. Potom přišel na řadu jeden z LOMO filtrů, který scéně dodal staromódní vzhled.

set_povidalysi_2

V aplikaci PicNoir jsem červeným štětcem děvčatům dobarvila rty na rudo.

set_zblaznilases_3

Závěrečným krokem v úpravě bylo spojení popraskané textury (stažené z internetu) s fotografií v aplikaci Image Blender. Pak následovalo mírné doostření v populární aplikaci Snapseed a hotovo!

set_nemluvispolu_4

P.S. Samozřejmě, že holky jsem před focením pořádně zmalovala, což celou scénu nepochybně zvýraznilo:-)

set_usmirilyse_5