Vyhrajte až 3000 dolarů v soutěži Mobile Photography Awards

Částku až 3000 amerických dolarů si odnese vítěz letošního, v pořadí 3. ročníku soutěže Mobile Photography Awards (MPA), který pořadatelé zahájili tento týden, přičemž uzávěrku stanovili na 3. prosince. Mezinárodní klání je určené všem tvůrcům, kteří se věnují mobilní fotografii a jeho přidruženým žánrům, například iPhone Artu. Přihlásit se může skutečně kdokoliv. Podmínkou pochopitelně je, aby zaslané snímky či obrazy, autor vytvořil pouze pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Je přitom jedno, jakou značku přístroje vlastníte či jaký typ operačního systému nebo aplikace používáte. Zásadní je, že půjde o mobilní platformu.

Projekt MPA vznikl před dvěma lety výhradně za účelem podpory a propagace mobilní fotografie. Tedy, nikoliv jen fotografie, ale tvorby obecně. Běžně totiž tvůrci z různých zemí do soutěže posílají také kresby, koláže a obrazy vytvořené právě pomocí digitálních mobilních přístrojů.

Letošní ročník se očekává výrazně větší zájem účastníků, než u dvou předchozích. Už proto, že podíl majitelů mobilních zařízení neustále roste. Stejně tak je čím dál početnější i skupina těch, kteří mobil a tablet používají právě pro fotografování a editaci či jiné příbuzné techniky. Na autory, kteří uspějí a získají hlas odborníků, čeká nejen peněžitá či věcná odměna, ale také společná putovní výstava. Mimochodem, v porotě se objeví vedle zakladatele projektu Daniela Bermana například fotoreportér Ed Kashi, dále Bob Weil, Sarah Jarrett , Star Rush nebo autor dvou publikací o iPhone fotografii pro tablet Dan Marcolina. Pokud vám ta jména nic neříkají, můžu vás ujistit, že tihle lidé mají v žánru iPhone a mobilní fotografie rozhodně slušné renomé.

Letos poprvé se soutěžící můžou těšit na 20 různých kategorií, přičemž každý snímek, který pošlete lze zařadit až do tří různých kategorií. Pokud si tedy troufáte, vzhůru do toho! Registrační formulář najdete ZDE. Držím vám palce a v případě úspěchu českého či slovenského autora dopředu žádám o exkluzivní rozhovor:-)