Hipstamatic – Yosemite HipstaPak, příliš růžová novinka neurazí, ani nenadchne

Milovníci oblíbených aplikací Hipstamatic/Oggl se tradičně první pátek v měsíci i tentokrát dočkali novinky. Jmenuje se Yosemite HipstaPak a jeho součástí je objektiv s názvem Muir a film Sequoia. Vývojáři se tentokrát nechali inspirovat starými fotografiemi z dovolené, které pořizovali při toulkách přírodou jejich rodiče. Vyrazili tedy na procházku do Yosemitského parku a vytvořili Yosemite HipstaPak. Podle vývojářů je novinka určena především pro fotografování v přírodě.

Výsledné fotografie se mají vyznačovat namodralým nádechem s vybledlými barvami. Dominantou jsou modré, fialové a purpurové tóny. Objektivem Moir lze vytvářet obrazy, které jsou částečně posunuté a rozmazané. Tolik teorie. Novinku jsme testovali na iPhonu 5 a podle doporučení vývojářů na fotografiích z přírody – konkrétně z Alp.

Hipsta matic 2

Přírodní scenérie fotografované novinkou měly vždy silný růžový až fialový nádech. Patrné bylo mírné posunutí obrazu. Okraje fotografie jsou mírně neostré. Efekt vinětace tentokrát jako záměr použit není, stejně jako různé textury nebo grunge efekty. V případě použití objektivu Moir ve spojení s jinými filmy z nabídky Hipstamatic/Oggl si fotografie stále uchovávaly narůžovělý až fialový nádech. Příjemné fotografie vycházely při použití s barevnými filmy Robusta, DC, Blanko BL4, Rasputin nebo Rijks. V černobílém provedení nás zaujal nový objektiv například společně s filmem Rock BW-11 a BlacKeys XF.

Sequoia film vypadá daleko zajímavěji ve spojení s ostatními objektivy.

Mnohem zajímavějších a pestřejších snímků však lze docílit na nový film Sequoia a to vlastně ať už použijete kterýkoliv objektiv z široké nabídky obou aplikací. Zmínit mohu například objektivy Lincoln, Yuri, Yoona nebo G2. Stále zůstává mírně růžový až fialový nádech s vybledlými barvami.

Tentokrát mě vývojáři samotným Yosemite HipstaPakem příliš neuchvátili a mohu konstatovat, že toto spojení objektivu Moir a filmu Sequoia nebudu při fotografování používat. Doporučené fotografie přírody byly vždy na můj vkus příliš růžové, což je barva, kterou nesnáším a nespatřoval jsem tak v této editaci žádné kouzlo. Na běžné street fotografii byl hodně patrný posun barvy. Výsledná fotografie na mě působila podobně, jako když se díváte na 3D film bez 3D brýlí. Objektiv Muir rozhodně používat nebudu, Sequoia film se mi sám o sobě docela líbí a zcela jistě se v mé tvorbě uplatní. Paradoxně nikoliv při fotografování přírody.

Novinka je jako vždy zdarma pro uživatele a předplatitele sítě Oggl, pro fotografy, kteří dávají přednost Hipstamatic Classic je za 0,89 eur.