Aktualizace zásadních fotoaplikací (38. týden)

Za všemi aktualizacemi uplynulého týdne může víceméně uvolnění ostré verze iOS 8. Mimo malých updatů, které měly za následek hlavně plnou funkčnost dané aplikace v novém operačním systému, se však ukázaly i takové, které přináší nové funkce. Na iPhonefoto už jste si mohli přečíst, co iOS 8 přidává do aplikace Fotoaparát a co se změnilo v aplikaci Obrázky.

VSCO Cam

V této velice oblíbené fotografické i editační aplikaci přibyla možnost manuálního zaostřování, nastavení rychlosti závěrky, přibylo i vyvážení bílé barvy dle toho, s jakým světlem pracujete a konečně také úprava expozice.

[appstore id=”588013838″ store=”CZ” style=”infobox”]

EyeEm

Tato obrázková sociální síť německých vývojářů přináší možnost mnohonásobného vyfocení snímku, přičemž následně ručně vyberete tu fotografii, která vám přijde nejlepší. Zároveň v režimu fotoaparátu přibyla možnost rychlého náhledu do vašich Naposledy přidaných snímků a také lze ručně volit jas scény před vyfocením fotografie.

iOS 8 EyeEm

V neposlední řadě přibyla i možnost zapnout si mřížku při snímání scény. Zajímavá je i možnost přidání EyeEm do lišty sdílení. Pro odeslání fotografie do této sítě tak nemusíte aplikaci spouštět, ale snímek odešlete přímo z aplikace Obrázky.

[appstore id=”445638931″ store=”CZ” style=”infobox”]

Halftone 2

Mimo již zmíněného aktualizování pro korektní chod v iOS 8 přidává tato aktualizace podporu rozlišení displejů novým iPhonům 6 a 6 Plus. Hlavně ale přidává rozšíření aplikace Obrázky, kde máte možnost snímek upravit pomocí efektů aplikace Halftone (toto již například nabízí i aplikace Fragment).

iOS 8 Halftone

Stačí v pravém horním rohu rozkliknout symbol tří teček a vybrat aplikaci Halftone (nebo kteroukoli jinou, která toto umožňuje). Poslední novinkou je odstranění omezení minimálního rozlišení vkládaného snímku.

[appstore id=”603139024″ store=”CZ” style=”infobox”]