Phoenix Photo editor – jednoduchá a přehledná fotoaplikace (recenze)

U většiny aplikací, než si je stáhnu, se rozhoduji i podle jejího vzhledu a ikony. Když jsem narazil na titul Phoenix photo editor, neváhal jsem jej zkusit.

Po prvním spuštění se mi líbila jednoduchá a intuitivní grafika. Dle mé představy by měli být aplikace jednoduché, přehledné a poskytovat určitý komfort. Tento titul je jednoznačně poplatný flat designu á la Apple.

 

Photo 22.09.14 20 27 08

 

Veškeré editační nástroje naleznete pod ikonkou malířské trojnožky. Samozřejmě aplikace nabízí základní editační nástroje jako úpravu saturace, kontrastu, ořez snímku, ale i pokročilejší úpravy, jakými jsou třeba světelné efekty, rozostření pomocí štětce a rámečky. Přítomno je i několik řad filtrů, samolepek či tvarů.

phoenix 2

 

V aplikaci můžete dodatečně upravit Geolokace, kde si na mapě pomocí vašeho prstu zvolíte místo, které chcete přidat k fotce. Skvělá je i funkce Color Splash, která vám umožní vybrat oblast, kterou chcete zachovat barevnou a zbytek udělá černobíle. Užitečné je také tlačítko zpět, které vám dovolí jít krok po kroku až k originálu. Tato funkce u mnoha editorů chybí, nebo dovoluje vymazat pouze všechny úpravy naráz.

phoenix 1

 

Pod ikonkou zásuvky s šipkou naleznete možnosti sdílení. To je možné od staré známé klasiky Facebook, Twitter, Instagram, až po méně známé ruské VKontakte či u nás méně známý Google+. Samozřejmostí je uložení do vašich Obrázků. Zvláštní však je, že výsledná fotografie se ukládá v maximálním rozlišení 3000 x 3000, přičemž iPhone 5s fotí v rozlišení 3264 x 2448. Phoenix Photo editor se v App Storu vyskytuje ještě ve verzi Pro, která však stojí 4,49 €.

 

Přestože je aplikace zadarmo, nabízí ještě 10 balíčků, které si lze pořídit formou In-App nákupu. Jelikož se jedná pouze o filtry, světelné efekty, samolepky, apod. neměl jsem potřebu si cokoliv dokupovat. Myslím, že základ je dostačující a dělá tak z Phoenixe velmi zajímavou aplikaci.

[appstore id=“734696710″ store=“CZ“ style=“infobox“]