Aktualizace zásadních fotoaplikací (39. týden)

S aktualizacemi na iOS 8 se v těchto dnech samozřejmě doslova roztrhl pytel, ale najdou se i vývojáři, kteří přicházejí i s přidanou hodnotou v podobě několika zajímavých novinek, jež stojí za povšimnutí. Tentokrát jsme vybrali tři aplikace, které nepatří mezi ty úplně nejznámější.

 

Magic Hour Camera

Pokud ulítáváte na filtrech, je toto aplikace přesně pro vás, protože těch velmi zdařilých zde najdete naprosto neuvěřitelné množství. Aby toho nebylo málo, tak je zde novinka v podobě speciálního marketu s „artovými“ filtry. Po spuštění aplikace klikněte ve spodní části na ikonku nazvanou „Go to filter market.“ V horní části pak přepněte ikonku z „basic“ filtru na „art.“ Filtr, který se vám líbí, si pak jednoduše stáhnete.

Magic 1

Takto stažené filtry si můžete třídit, ukládat je a zařazovat mezi oblíbené ve složce „Manage filters,“ jejíž ikonku najdete vpravo nahoře na hlavní straně aplikace. V mé složce „favoritů“ jsem napočítal více jak 200 stažených filtrů a to je jen zlomek z celkové nabídky této zajímavé aplikace.

[appstore id=”434159268″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Camera360 Ultimate

Tato aplikace neslouží k pořizování nějakých panoramatických fotografií, jak by se někdo mohl podle jejího názvu domnívat. Jde o šikovný editor, který disponuje celou řadou zábavných funkcí. Novinkou je balíček nazvaný „Stary Night.“ Ten obsahuje osm filtrů, díky nimž vykouzlíte na vaší denní fotografii, noční krajinku s polární září, hvězdnou oblohou, letícím meteoritem a dalšími hvězdnými tělesy.

Camera 2

Vše je ve velice vkusném a nápaditém provedení, se kterým jsem se u jiných aplikací zaměřených na podobné efekty nesetkal. Tento balíček navazuje na ten předchozí s názvem „Magic Sky“.

[appstore id=”443354861″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Polamatic by Polaroid

Aktualizace aplikace přináší celou řadu vylepšení editace a trojici balíčků obsahující různé filtry a rámečky. Polamatic má 12 nových funkcí, které až doposud chyběly. Nyní lze upravovat expozici, kontrast, barvy, ostrost, stíny a další. S fotografií si prostě lze pořádně pohrát, než ji ve finále proženete množstvím filtrů a originálních Polaroid rámečků. Určitým zklamáním jsou však právě nové balíčky, z nichž dva jsou placené, každý po 0,89 €. K balíčkům se dostanete přes nabídku „store“. První „Photo Evidence“ je zdarma a obsahuje čtyři tématické „špinavé“ rámečky a filtry, kde nechybí různé praskliny a krvavé šmouhy, cákance a otisky krvavých prstů.

Polamatic 3

Velmi si naopak rozmyslete, zda kupovat zbývající dvě novinky. První se jmenuje „Chroma film“ a najdete v ní jen devět jednobarevných filtrů, vždy tři odstíny žluté, červené a modré. Nic co by zaujalo natolik, abyste za to museli platit. Balíček s názvem „600 Series film“ přináší devět filtrů. Dva z nich jsou otřesné, zbývající vypadají celkem použitelně, avšak vyznačují se kontrastnějšími barvami, zbývající dva jsou černobílé.

[appstore id=”514596710″ store=”CZ” style=”infobox”]