Instagram a nové řazení příspěvků

Když otevřete aplikaci Instagram, tak na vaší timeline budou seřazeny příspěvky dle časové osy – od nejstaršího po nejnovější. To nyní chtějí vývojáři po vzoru Facebooku změnit. Je to ale dobře pro uživatele?

Facebook předkládá svým uživatelům příspěvky dle toho, jak komunikuje se svými přáteli. V tomto duchu chtějí tvůrci titulu to samé zavést i na obrázkové síti Instagram, která právě pod Facebook spadá. Znamená to, že již nebudete muset projíždět všechny příspěvky, ale budou vám předloženy jen ty, které vás „pravděpodobně“ budou zajímat nejvíce.

Vše je zatím ve fázi testování, a tak se tohoto dočkat vůbec nemusíme. Je ale velice pravděpodobné, že se tak dříve či později opravdu stane. Zavedení v ostrý provoz se však očekává v řádu měsíců. Tuto informaci tvůrci zveřejnili na svém blogu, prý totiž uživatelům při současném řazení unikne až 70 % příspěvků. Nový algoritmus by to měl napravit, či alespoň vylepšit.

Instagram

Ne všem se ale tato novota zamlouvá, proto vznikla i petice, jejíž podpis může všemu zabránit a timeline tak zůstane zachována v takové podobě, ve které je nyní. Petici můžete podepsat na stránkách Change.org. Je to tak další velká změna po nedávno přidané možnosti mít v aplikaci přihlášeno naráz více uživatelských účtů.

Líbí se vám timeline v takovém stavu, jak ji známe po mnoho let, nebo vás tato novinka potěšila? Podepíšete petici? Podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem.

Zdroj: Instagram