Jarní číslo magazínu Snap je na téma #MUSE, stahujte jej zdarma

Hipstamatic

Všichni milovníci mobilní fotografie jistě vědí a samotný magazín Snap již dávno znají. Ti z vás, kteří ale netušíte, o čem je řeč, zbystřete. Nový Snap za to stojí!

Magazín Snap mají na svědomí vývojáři aplikací Hipstamatic, Cinamatic, TinType a sociální sítě Oggl. Dostupný je zdarma ve vašem iOS zařízení a zjednodušeně řečeno se jedná o časopis protknutý fotografiemi a jejich krátkými příběhy, které se snaží inspirovat, motivovat a třeba i poučit. U samotných snímků pak naleznete ikonku fotoaparátu, po jejímž rozkliknutí budete informováni o tom, jakým objektivem, bleskem a filmem byl snímek právě v aplikaci Hipstamatic či Oggl pořízen.

Aktuální číslo magazínu, které vychází na přelomu zimy a jara, se vás snaží hlavně inspirovat, proto se také jmenuje Muse (v překladů múza). Přináší četné galerie od různých umělců, i zajímavé cestopisy převážně z oblastí, ve kterých vznikaly nové Hipstamatic balíky, jakými v posledních měsících byly Tulum, Manchester a aktuální Madagascar.

Zajímavou sérií je ta od Patricka Jendruschena, jehož snímek je i tím titulním k celému číslu. Rozhodně však v magazínu byly již vidět i nápaditější série, než je zrovna tato. Opravdu skvělá je ale ta pojmenovaná Connected Worlds od Ger Van Den Elzena, který se v ní zaměřil na město snímané dvojí expozicí. Nevšední je i ta od Floriana Bligese, který vyfotografoval styl „foodporn“ tak trochu jinak.

Hipstamatic

Na sérii Michaela Snydera, pojmenovanou Brutalissima, si pak názor příliš udělat nedokážu. Podělte se s námi v komentářích pod článkem, zdali je to umění, či spíše brak.

[appstore id=“523261788″ store=“CZ“ style=“infobox“]