Největší aktualizace Hipstamaticu od dob Hipstamaticu

Tvůrci této legendární aplikace vyhrožovali dlouho a nakonec své sliby splnili. Hipstamatic přišel s aktualizací na verzi 300 a je opravdu zásadní.

Prvně je nutno říci, že po vzoru Instagramu opouští aplikace natolik oblíbený čtvercový formát. Ne tedy, že by jej úplně odřízla, už ale můžete fotografovat i v poměru stran 4:3 a třeba i 16:9.

 

Za druhé Hipstamatic nabízí volbu mezi klasickým a všem dobře známým rozhraním fotoaparátu a přidává jeho Pro verzi. Ta nabízí zobrazení ne nepodobné tomu z jeho sociální sítě OGGL, navíc však přihazuje pokročilé možnosti fotografování, jako je manuální ostření, volba expozice, vyvážení bílé, určení hodnoty ISO a také čas spouště.

 

 

Třetí velkou „věcí“ je podpora nových iPhonů 6s a 6s Plus, kdy aplikace umí pracovat se zkratkami a s gestem Peek and Pop díky jejich 3D Touch displeji. Přímo tak můžete přejít k náhledu snímku či k jeho editaci.

 

hipstamatic 300 7

 

Za zmínku však stojí i samotné vylepšení editace snímku, které už tak nezávisí pouze na náhodě a volbě třech základních propriet – objektivu, filmu a blesku. Mimo vyrovnání snímku vám nyní aplikace nabízí i úpravy stínů, světel, vyblednutí, textury, zrnitosti a mnoho dalšího. Přibyly také funkce kopírování a vložení vaší editace, nově jsou dostupné i zajímavé sociální prvky.

 

hipstamatic 300 8

 

Klasickému Hipstamaticu jsem nikdy na chuť příliš nepřišel. Toto vylepšení jej však povyšuje úplně na jinou úroveň a rád s aplikací začnu experimentovat. Nyní má totiž obrovský potenciál v tom, stát se ještě oblíbenější. Ti, jež ji zatracovali pro své strohé možnosti a funkce, tak nad nimi nyní mohou mít větší a hlavně plnou vládu. A pro ty, kteří měli titul rádi takový, jaký byl, se prakticky nic nemění, jen má aplikace více možností a funkcí. Navíc je momentálně ke stažení zdarma.

A jak jste na tom vy? Vítáte tuto aktualizaci, nebo se s ní pro vás stal Hipstamatic jen dalším titulem z mnoha (jako Instagram?), který již nemá své kouzlo?

[appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“]