iMovie, Camera+, Replay i Instagram – aktualizace aplikací (37. až 39. týden 2015)

Nejnovější mobilní systém iOS 9 je již chvíli dostupný a vývojáři aplikací se pro něho snaží optimalizovat své tituly. Někteří ale přihazují i něco víc. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 37. až 39. týdnu roku 2015?

 

iMovie

Tato ultimátní video aplikace od Applu je tím nejmocnějším nástrojem na vašem mobilním zařízení k editaci videa. S aktualizací na verzi 2.2 můžete vytvářet a sdílet 4K videa s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů (pouze u iPhone 6s, 6s Plus a iPadu Pro), 1 080p HD videa s 60 snímky za sekundu. Přibyla také plná podpora novým iPhonům 6s a 6s Plus, které při editaci mohou využít jejich 3D Touch displeje (přečtěte si, co je to 3D Touch displej), i nového iPadu Pro. Bylo upraveno prostředí detailu daného projektu a výběru hudby pro její snazší vyhledání.

[appstore id=”377298193″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Camera+

Sedmá verze této oblíbené aplikace přináší největší novinku vlastně úplně mimo samotnou aplikaci. Vývojáři uvolnili její Free verzi, na které si všichni zájemci o koupi mohou vyzkoušet její schopnosti. Pokud se jim zalíbí, mohou zakoupit zbylý obsah a budou mít klasickou placenou verzi. Malý krok pro vývojáře, velký krok pro uživatele, kteří nechtějí využívat pokročilé funkce, ale titul se jim líbí.

 

Camera

 

V této verzi se tak její uživatelé dočkali jediné novinky, kterou je přítomnost režimu Macro v denním widgetu. Vývojáři také sdělili, v čem se jejich aplikace bude vyvíjet do budoucna. Můžeme se tak těšit na implementaci gesta „Peek and Poke“ u nových iPhonů 6s a 6s Plus a třeba také na režim Slow Shutter v prostředí fotoaparátu.

[appstore id=”329670577″ store=”CZ” style=”infobox”] [appstore id=”934516489″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Replay

Replay je dozajista nejlepší a nejjednodušší cesta, jak si z vašich videí a fotek udělat krátký film. Aktualizace přidává nový styl StopMo! neboli Stop-Motion.

 

Replay 1

 

Při výběru materiálu importovaného do aplikace můžete nyní vyhledávat i podle data a místa. V neposlední řadě se díky optimalizaci iOS 9 celá aplikace zmenšila a pokud aktualizujete, ušetříte 30 MB paměti ve svém zařízení.

 

Replay 2

 

[appstore id=”694164275″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Instagram

Instagram jede a chrlí jednu aktualizaci za druhou (Instagram bez čtverce?). Nyní nově přidává možnost sdílení příspěvku jako zprávu a umožňuje také posílat videa a fotografie s přiloženým textem jako zprávu a to rovnou i skupinovou. Také je plně odladěn pro chod v prostředí iOS 9 a iPhony 6s a 6s Plus.

 

Instagram

 

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Spark Camera

Nově lze exportovat videa při 1 080p (před tím bylo možné jen 720p). Pokud ve vaši galerii dáte upravit video, nabídne se vám volba editovat jej v titulu Spark. Můžete mu tak aplikovat některý z filtrů aplikace atd. Podívejte se na hudební videoklip, který vznikl za pomoci právě této aplikace.

 

Spark

 

[appstore id=”649470858″ store=”CZ” style=”infobox”]