Qwiki app – mixér vašich galerií

Vítejte zpět u novinek a triků ze světa iPhone fotografie a iPhone Artu, přátelé:-) Po náročném festivalu iConPrague se blog iPhonefoto.cz vrací zpět do svého tradičního režimu. Začnu tipem na nově uvedenou app s názvem Qwiki. Ti z vás, kteří mě včera alespoň krátce sledovali na sociálních sítích, si možná všimli, že jsem si s touto novinkou hrál už o víkendu. Byla by proto škoda vám o ní něco nesdělit. V první řadě dobrá zpráva pro šetřivé a opatrné: Ano, Qwiki je ke stažení ZDARMA. A pak druhá zpráva pro ty, kteří jsou hraví a mají rádi prezentace obrázků: Ano, tenhle editor fotek a videí je právě pro vás ! Ale abychom se pochopili. Qwiki vám nenahradí plnohodnotné programy na vytváření pokročilých slideshow. Pomůže vám nicméně velmi rychle a bez složitých kroků vytvořit z vašich fotek a krátných videí ve vašem iPhonu “stručnou” show.

Celé to funguje tak, že si založíte profil a po krátké registraci provedete manuální cestou (k té automatické se dostaneme) výběr vašich nejmilejších, nejlepších, zkrátka vámi označených snímků (nebo videí) a stisknutím jednoho tlačítka necháte app provést zpracování slideshow. Umí to opravdu rychle (testováno na iPhone 5) a než se rozkoukáte, vaše mini série fotek či videí je na světě. K jednotlivým obrazovým sekvencím lze přidávat krátké titulky…. Čeština podporována! S diakritikou se vážně trápit nebudete:-)

Qwiki app foto 1

A co je ještě důležité – set snímků a videí můžete protáhnout jedním ze 7 přidaných filtrů. Podobně jako třeba v Instagramu:-) Pokud by vám manuální postup přípravy a editování vašich dat připadal zdlouhavý, může ho pokročilý algoritmus udělat za vás. A vy se pak podíváte na předběžný návrh slideshow, který vám app sama nabídne. Sekvence můžete dodatečně měnit a editovat.

Qwiki app foto 5

Pomocí dotyku zkrátka vymažete nebo proházíte snímky a videa podle vašeho citu. Jakmile jste na konci, stačí už jenom video poslat do systému, kde si ho můžou prohlížet další tvůrci a uživatelé sítě. Funguje zde běžný model, jak třeba u Twitteru nebo Instagramu. Ti, kteří vás sledují, a ti, které sledujete vy. Rychlé, přehledné, snadné. Mimochodem, hudební doprovod vám rovněž vybírá samotná app. Náhodně, jak jinak. Nicméně i tohle se dá změnit a volbu písně, přesněji její části, smíte nastavit po svém:-)

Příjemná je i možnost si na webu aplikace najít svůj příspěvek a vygenerovat z něho EMBED kód pro snadné vložení do textu na svém blogu. Stejně jsem postupoval i já v tomto a včerejším článku. A nechybí ani nastavení přímého sdílení na Facebook a Twitter.

Qwiki app foto 6

Pokud vy vás zajímalo, jak “objemný” soubor můžete vytvořit, potom počítejte s omezením 25 ks fotek nebo videosekvencí, které je app schopna zpracovat a proměnit v příběh. Takové omezení se dá očekávat. Přeci jen, umím si živě představit, že by se našli tvůrci, kteří by rádi nahráli do jedné prezentace i stovky obrázků…No, nechtěl bych se o taková data starat:-)

Qwiki app není zázračná a k finální obrazové podobě, kterou vygeneruje, přistupujte se špetkou tolerance. Ale třeba pro blog to použitelné je, řekl bych. Třeba pro tento článek, že ano. A pro dovádění na sociálních sítích ? Ke krátké “videovizitce” třeba z rodinného výletu, srazu, dovolené ? Qwiki jednoduše přináší změnu, která stojí za vyzkoušení. Pokud se k ní rozhodnete, link ke stažení najdete tradičně pod článkem. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/qwiki-for-iphone/id599210280?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]