Jaký byl iConPrague? Inspirativní !

Uf…:-) A máme to za sebou… Ti z vás, kteří se v pátek nebo sobotu vypravili na konferenci iConPrague 2013 jistě tuší, o čem chci napsat. Nemá cenu se dlouze rozepisovat, ačkoliv by se o tom zážitku dala publikovat spousta článků. Takže jen krátký komentář v bodech z mého úhlu pohledu.

obrazek 1

Skvělá organizace: Ano, nezaznamenal jsem jediné zakolísání. Za to patří body nejen hlavním pořadatelům v čele s Petrem Márou, Ondřejem Sobičkou a Jasnou Sýkorovou, ale také desítkám dobrovolníků – fanoušků značky Apple. Byli jste prostě skvělí !

obrazek 2

Pestrý program: Ačkoliv jsem byl v roli jednoho z pozvaných přednášejících, povedlo se mi v tom našlapaném programu stihnout několik workshopů a přednášek ostatních kolegů. A musím říci, že nabídka byla vážně pestrá a na vysoké úrovni.

obrazek 3

Prezentace partnerů: Ano, snad žádná konference nebo festival na světě se neobejdou bez promo aktivit sponzorů, partnerů, obchodníků. V rámci iConPrague se prezentovala řada značek, které prodávají přímo produkty Apple nebo jakékoliv příslušenství, platformy, doplňky, software, či cokoliv jiného, co s logem nakousnutého jablka a jeho výrobky nějak souvisí. A zcela upřímně. Občas bývají prezentace těchto firem nesnesitelné. Na iConu tomu bylo ale přesně naopak.

Profesionální přístup zástupců značek i jejich obchodníků u všech stánků mě bavil. Nenásilnou formou, na úrovni, zkrátka radost jít kolem a zastavit se na pokec. Obzvlášť „dobře“ mi bylo u Logitechu, Belkinu nebo třeba firmy Canon, jejíž produktový specialita na profi tisk, pan Jiří Jedlička, by měl dostat řád ryzího profesionála! Nejen, že mi na místě poradil a pomohl s printem jedné obří fotky z mého iPhonu, ale zároveň trpělivě odpovídal na moje všetečné dotazy právě kolem tisku a tiskáren:-) Muž na svém místě, více takových ! Vyzývám jeho nadřízené, aby ho platili zlatem ! 🙂

obrazek 4

Inspirace: Načerpal jsem spoustu nových podnětů, nápadů, myšlenek a rozhodl se, že je určitě nenechám zmizet do ztracena. Ostatně, některé z nich časem zaznamenáte také v souvislosti s dalšími aktivitami na blogu iPhonefoto.cz. Těšte se ! obrazek 6

A poslední, čtvrtý postřeh – Návštěvníci: Když jsem se včera večer chystal k odjezdu, potkali jsme se u šatny zcela náhodou s patronem festivalu a jedním z pořadatelů Petrem Márou. A protože v tom fofru jsme se nestihli za celé dva dny skoro ani pozdravit, prohodili jsme alespoň pár vět a podali si ruku na rozloučenou. A poděkovali si. Já jemu za to, že mě spolu se svými kolegy pozval, on mě za to, že jsem přijel a naplnil programově i obsahově to, co jsem slíbil:-) A zároveň se shodli na jednom zvláštním, ale podstatném pocitu. A sice z lidí – hostů a návštěvníků, kteří nás celé dva dny provázeli. Všichni byli příjemní. Milí, zvědaví, komunikativní. A když se přeci jenom našel někdo s jiným názorem nebo kritickou poznámkou, řekl to slušně. A smysluplně. Celé se to odehrálo bez takových těch „prudičů“ a věčně „naštvaných a ukřivděných“ typů lidí, kterých – bohužel – osobně potkávám u nás v ČR stále více. Zkrátka, bylo to fajn ! iConPrague 2013 je mrtvý, ať žije iCon Prague 2014 ! Teda, já o tom nerozhoduji, ale Petr Mára se dnes ráno v 6.00 veřejně na svém Twitter profilu přiznal, že právě tvoří myšlenkovou mapu k ročníku 2014. Zřejmně už ví, proč nechce ty „čerstvé“ myšlenky a podněty nechat ležet ladem…:-) Díky všem !

P.S. Dvě krátké informace na závěr. První… Měl jsem na iConu tak neobvyklou náladu, že jsem některé z vás nafotil a pak pomocí app „překreslil“:-) Druhá… Od zítřka zase frčíme v iPhone fotografii na plné obrátky a očekávejte během týdne záplavu novinek… Protože budu několik dní mimo dosah všeho a všech (snad se alespoň ty emaily povede stáhnout:-), připravil jsem pro vás porci novinek dopředu a věřte, že každý další den se máte na co těšit. iPhone fotografii zdar !!! 🙂

obrazek 7 obrazek 8 obrazek 9