Módní značka Diesel nechala nafotit kolekci ke svému výročí iPhonem

Slavná italská značka DIESEL nechala u příležitosti 35. výročí svého působení v módním průmyslu vytvořit originální kolekci, jejíž zpracování svěřila špičkové autorské dvojici Nicola Formichetti (návrhář a stylista) a Nick Knight (fotograf). Ten přitom vsadil během focení série promo snímků na jeden jediný nástroj – svůj iPhone. Že nevěříte? Potom doporučuji – pokud tedy zrovna nemáte co na práci – podívat se na více než 4,5 hodiny (!!!) dlouhé video, které ukazuje některé pasáže z fotografování v ateliéru.

http://vimeo.com/78334765

Není to poprvé, co se Knight rozhodl vsadit při své profesionální tvorbě na iPhone. Už před rokem nafotil velmi atraktivní set snímků na Instagram, kdy mu pózovala modelka Cara Delevingne. Prohlédnout si ho můžete TADY. Tentokrát, při zakázce pro Diesel Denim, se před objektivem vystřídalo modelek a modelů hned několik. Kampaň, která dostala název #dieseltribute, prezentuje nejen džíny a další výrobky z džínoviny, kterými firma proslula, ale i produkty z jiných materiálů. V kolekci najdete například netradiční módní doplňky jako vestu, náramek či přívěsek na krk, vyrobené ze zátek od lahví.

Celou sadu produktů si můžete prohlédnout na webu módní značky ZDE a nebo na stránkách studia SHOWstudio, jehož šéfem je právě Nick Knight. Ten patří ve světě módy a reklamy k velmi uznávaným, vyhledávaným a oceňovaným autorům. Během své kariéry pracoval na mnoha kampaních a s řadou prestižních značek. Proslulý je mimo jiné i progresivním, až vizionářským přístupem ke své práci a exprimentováním s novými technologiemi. Například formátem 3D. Už v roce 1982 na sebe upozornil slavným projektem a vydáním knihy Skinheads. Inspirativní je i jeho INSTAGRAM profil. Při fotografování kampaně #dieseltribute použil především aplikace Instagram, MegaPhoto a Glitché.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/instagram/id389801252?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″][app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/mega-photo-pro-200+-real-time/id529170920?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″][app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/glitche/id634467171?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]