Natočte němý film a hurá na festival

Vývojářský tým Macphun, který  má na svém kontě několik povedených foto a video aplikací (například skvělé FX Photo Studio) se rozhodl zorganizovat netradiční filmový festival němého filmu, kterého se může zúčastnit kdokoliv, kdo používá ke své filmové tvorbě jeho stále populárnější aplikaci Silent Film Director. Příznivci iPhonu, iPodu Touch nebo iPadu, které navíc zajímá film plný gagů a skečů, tak mají příležitost uspět nejen v mezinárodním filmařském klání, ale dokonce získat řadu zajímavých cen. Nečekejte žádné milióny dolarů. Takový nový iPad nebo lístky na  speciální promítání němého filmu Napoleon v San Francisku, ale taky nejsou k zahození… Co říkáte ?

Jestli hledáte inspiraci, zkuste se třeba pro začátek podívat na film  In Looks Like Rain, natočený právě app Silent Film Director.  Nebo si zkrátka udělejte chvilku čas a zapátrejte po stařičkých a slavných filmech s Charlie Chaplinen či Busterem Keatonem. To je přeci nádhera !!!

Pokud si věříte už nyní (nebo zkrátka máte jenom chuť tvořit a experimentovat),  máte šanci se do soutěže  přihlásit až do 28. května. Formulář a veškeré  informace o novém festivalu najdete na stránce Macphun. Základní podmínkou je pochopitelně natočit svůj němý film pomocí již zmiňované aplikace.  Ta dostala nedávno update a najdete v ní spoustu zajímavých efektů. K dostání je  za cenu 1,99,- dolaru, respektive u nás 1,79,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/silent-film-director/id335148458?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]