Handy Photo app – génius je tu !

Nerad bych se mýlil, ale myslím, že tohle je “velký den” pro iPhone fotografii:-) V App Store se objevila ke stažení s napětím očekávaná fotoaplikace Handy Photo od německých vývojářů ADVA Soft. Upozorňoval jsem vás na ní před několika dny v článku ZDE. Teď je konečně čas se s ní “poznat” a podělit se o první dojmy z toho, co všechno nám tvůrci z Drážďan nachystali:-) Pokud jsem byl z prvních promo videí nadšený, potom teď doslova jásám! Vážně, tahle app se opravdu hodně povedla a během několika prvních testů můžu s naprostou jistotou napsat, že pokud se někdo po delší době trefil do mého vkusu a stvořil editor, který se stane jedním z mých favoritů, pak se to povedlo právě pánům z ADVA Soft.

Handy Photo app foto 1

Na iPhonu 5 i iPadu 2 “šlape” novinka jako hodinky a velmi rychle si zvyknete na skvělé a promyšleně uspořádáné menu. Je hravé a přitom nezahlcené zbytečnostmi. Autoři vsadili na sadu najčastěji žádaných nástrojů pro editování snímků – pokročilou retuš, kompletní sadu nástrojů pro úpravu barev a tónů, vyvážení jasu, kontrastu, sytosti, stínů, odlesků, ale i například srovnání horizontu.

Handy Photo app foto 2

K dispozici je také impozantní sada filtrů, které si troufnu přirovnat k profesionální úrovni. A hodně vydařený je i balíček textur, který vychází ze základního rozdělení: Cloth, Clouds, Frost and Ice, Grunge, Paper, Water, Wood. Všechny se dají dále měnit a jemně editovat, což dovoluje tvořit obsáhlou sestavu různých “povrchů”. Práce s výše popsanými položkami je až “kouzelná”:-)

Handy Photo app foto 3

To ale není zdaleka vše, co můžete od novinky Handy Photo očekávat. Tradičně v ní najdete i rámečky a řadu běžných položek. Nicméně za zásadní, až průlomové, považuji nastavení a definici rozlišení fotografií, se kterými lze v app pracovat a následně je také ukládat. Už v minulém článku jsem napsal, že Handy Photo by mohla být silným konkurentem (až “zabijákem”) hodně populární app Snapseed. Po prvním seznámení musím svůj dojem poupravit. Každá z obou app má totiž své přednosti. A domnívám se, že by se mohly skvěle doplňovat:-)

Klíčové vlastnosti app Handy Photo:

– Kouzelný Crop nástroj s unikátními funkcemi

– Pokročilý nástroj pro skvělou retuš fotografií na mobilní platformě

– Kompletní sady textur a rámečků ve vysoké kvalitě

– Impozantní kolekce profesionálních fotografických filtrů

– Podpora velikosti obrázků až do 36 MP

– Optimalizace pro multi-core a GPU procesory

– Stylové a intuitivní uživatelské rozhraní

Podpora iPhone, iPod Touch a iPad dle jednotlivých verzí:

Funguje na všech iDevice zařízeních, včetně iPhone 3GS/4/4S/5, iPod touch 4. generace a novější, a všechny iPady s následujícími odchylkami v rozlišení:
5 MP – iPhone 3GS / iPod touch 4. generace / iPad
10 MP – iPhone 4 / iPhone 4S / iPod touch 5. generace
15 MP – iPad 2 / iPad mini
36 MP – iPhone 5 / iPad 3 / iPad 4

P.S. Pokud začnete v app pracovat s obrázkem, které mají vyšší rozlišení, než maximální povolené u konkrétního typu zařízení, dojde k jeho automatickému zmenšení. Po čase se k Handy Photo, které je k dispozici i pro konkurenční Android, vrátím a zkusím ho rozebrat detailněji:-)

Pokud vás app zaujala, potom si ji můžete okamžitě stáhnout za velmi přijatelnou cenu 1,79,- eur. Získáte tím univerzální app pro iPhone, iPod Touch a tablet iPad dohromady. A to je vážně skvělá investice ! Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/handy-photo/id598565205?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]