Nové aplikace MonoPix a ColorPix – vydařená dvojčata

Vývojáři z týmu Tabko představili dvojici fotoaplikací s podobným názvem a velmi srovnatelným ovládáním MonoPix a ColorPix, které v sobě ukrývají lákavou sadu efektů a nástrojů pro editaci. Rozdíl mezi oběma “dvojčaty” je vlastně jediný.  Zatímco první app cílí na milovníky černobílé fotografie, druhá sází na barvu. Je to vlastně dobrý obchodní tah. Vyberete si tu, která vám je bližší a pokud s ní budete spokojeni, přikoupíte k ní i “sourozence”.

Colorpix app promo foto kopie

Obě app mají přehledné a designově povedené menu. Úpravu filtrů provádíte v reálném čase, takže ještě před tím, že se definitivně rozhodnete, že aktuální “krok” při editaci je ten pravý, vidíte na displeji iPhonu, jaký můžete čekat výsledek. Z tradičních funkcí jsou k dispozici volby pro úpravu ostření, jasu nebo sytosti, ale také vinětace, Tilt Shift efektu a dokonce možnost vložit do fotografie vodoznak. Informovanějším z vás by koncept využítí dvou app se stejným ovládacím menu pro editaci-přičemž jedna je pro černobílou a druhá pro barevnou fotografii-mohl připomenout tandem starších fotoaplikací-Huemore a Hueless. Psali jsme o nich už dříve a pokud jste o nich ještě neslyšeli, určitě doporučuji je prozkoumat. Oproti novinkám ColorPix a MonoPix jsou postaveny s důrazem na fotoaparát s možností pozdější editace. A jejich cena je výrazně vyšší. MonoPix a ColorPix navíc primárně lákají hlavně k editaci fotografií, fotografii s nimi ale pořídíte také. A to ve velmi slušné kvalitě.

Monopix app promo foto kopie

Kromě standardních ikon pro sdílení vás může u obou novinek zaujmout i jedna celkem zajímavá funkce – transfer. Tedy možnost bezdrátového posílání obrázků mezi dvěma iOS zařízeními pomocí bluetooth. Více v promo videu zde:

Podrobnosti o  ColorPix a MonoPix můžete dočít na webu vývojářů ZDE. Obě aplikace nasadil developer na trh za příjemnou základní a podle mě adekvátní cenu 0,89,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/monopix-different-sensation/id622552267?mt=8&affId=2026439&ign-mpt=uo%3D4%2522″] [app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/colorpix-different-sensation/id671588404?mt=8&affId=2026439&ign-mpt=uo%3D4%2522″]