Aplikace AfterLight – univerzální a pod dozorem iPhone fotografů

Tahle nenápadná aplikace od vývojářského dua Simon Filip & Sangmook Lee může na první dojem vypadat jako řada ostatních app. Díky výtečné práci Simona, který vytvořil 27 unikátních filtrů, Sangmookova programátorského umění, a faktu, že při navrhování tvůrci spolupracovali se světovými iPhone fotografy jako je Kevin Russ, Cory Staudacher, Mike Kus, Ryan Schude a mnoho dalších, ji posouvá mimo kategorii “jedna z mnoha”. A to především díky funkci editace vlastních filtrů, což z aplikace dělá velkého pomocníka při každodenním úpravě fotografií. Vlastně se dá napsat, že po dlouhé době se jedná o aplikaci od iPhone fotografů pro iPhone fotografy. Má dvě kategorie filtrů: Original a Guest, které jsou postupně doplňovány o další, zajímavé “kousky” od nových umělců.

Hlavní menu:

Při zapnutí aplikace vás čeká hlavní menu, ve kterém hledejte nastavení, informace o aplikaci a to nejdůležitější, nástroj pro editaci fotek. Máte 2 možnosti, jak s úpravou začít. Buď snímek nahrajeme z Galerie Camera Roll nebo ji pořídíme fotoaparátem uvnitř aplikace. Ten má základní funkce jako je nastavení blesku, přepínání mezi přední a zadní kamerou, zapnutí mřížky, ale nabízí také možnost časové spouště.

obrázek 3

Editor:

Po nahrání či pořízení fotografie se dostáváme do editoru, který nabízí opravdu mnoho funkcí. Od základní úpravy kontrastu, vyvážení bílé či saturace, se přes možnosti ovlivnit detaily, stíny, až po lákavou funkci clarity.

Akraktivní jsou filtry, seřazené do dvou již zmiňovaných skupin: Guest a Original. U každého lze měnit intenzitu a také s ho libovolně kombinovat. Což je velké plus, protože si můžete vytvořit ,,vlastní” sérii. Chybí mi snad jen funkce uložení nastavené a připravené kombinace pro případné další příští použití.

obrázek 3

Textury:

Těch je v aplikaci nepřeberné množství a dají se samozřejmě různě “mixovat”. Najdete zde variace od světelných paprsků až po vintage zrnění.

Aplikace potěší i milovníky rámečků, protože vývojáři jich připravili hned 70 v základní nabídce a 7 dalších k dokoupení formou in-app balíčku s názvem Instant, který také obsahuje 22 filtrů ve stylu polaroidu.

obrázek 2

Sdílení:

AfterLight nabízí 3 možnosti rozlišení, ve kterém chcete svůj “klenot” uložit. Nechybí možnost sdílení na známé sociální sítě, odeslání emailem či přesun do jiných aplikací ve vašem zařízení.

obrázek 2 (kopie)

Resumé:

Líbí se mi jednoduché zpracování a pestrost, díky kterých získáváte nástroj pro nekonečné množství editací. Navíc se jedná o univerzální app, která je určena nejen pro iPhone a iPod Touch, ale také iPad a iPad Mini.

[appstore id=”573116090″ store=”CZ” style=”infobox”]