Huemore app – povedený sourozenec

Je to zhruba 10 měsíců, co jsem se TADY rozplýval nad tehdejší novinkou v App Store s názvem Hueless-jednou z nejlepších app pro černobílou fotografii. A na začátku článku tehdy napsal: “Zapomeňte na barvu…”:-) No, rok se s rokem sešel a je tu ? Huemore ! Přesně tak se jmenuje před několika dny uvedená “sesterská” app zmiňované Hueless. Pokud se vám občas při vyslovování názvů aplikací plete jazyk, nic si z toho nedělejte. Je to prý relativně běžná vada s trvalými následky:-) Jak jistě správně tušíte, s novinkou Huemore se dá fotografovat barevně. Pokud už jste pracovali s jeho “černobílým” sourozencem Hueless, bude pro vás snadné se rychle orientovat nejen v menu aplikace, ale rychle si zvyknete i na její koncepci a uspořádání.
I tenhle “kousek” je určený (nebo přesněji myšlený) pro ty, kteří to s fotografií, zvlášť iPhone fotografií, myslí vážně. Huemore je opravdu navržena tak, aby vyhovovala potřebám “náročnějších” tvůrců. A je radost s ní pracovat.  Při krátkém testování mě bavilo hlavně “propočítávání” expozice.

To ostatně umí skvěle i sourozenecká app Hueless. Automat je při “definování” scény celkem rychlý a nabízí ideální poměr mezi světlem, stíny, kontrastem a sytostí. A pěkná je i barevnost a některá tónování. Místy to skoro připomíná analogové filmy, například od FUJI. Pokud ale od téhle app čekáte nějakou “vyfutrovanou” sadu efektů a “hejblátek”, jste na omylu. Vítězí jednoduchost, přehlednost a rychlost. App je to velmi slušná. Otázkou je, nakolik obstojí v souboji s tak silnými konkurenty, jako je třeba PureShot. Přeci jenom, v té “černobílé” sekci app pro fotografování není tak těsno:-)
Pokud vás Huemore zajímá, dá se koupit na vyššší, ale přijatelnou částku 1,79,- eur. Rozhodně neprohloupíte. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/huemore-from-curious-satellite/id609215509?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]