Deco Sketch app – král geometrieLomo efekty, světla, struktura plátna, vintage styl….Tónování..? Už jsem narazil na opravdu hodně foto a video aplikací, které se předhánějí v tom, která vám nabídne lepší filtry a efekty, s nimiž můžete upravovat své iPhone fotografie. Ale co třeba taková geometrie ? Přesněji, aplikace,  která disponuje řadou stylů v geometrických tvarech, pomocí kterých lze zásadně měnit nejen strukturu povrchu vašich snímků, ale třeba jen upravit některé jeho části a detaily ? Existuje ! V App Store ji najdete pod jménem Deco Sketch a protože nedávno dostala menší update, je na čase se o ní zmínit. Především si dovolím upozornit ty z vás, kteří s iPhone fotografií a iPhone Artem začínají. Tahle app je spíš pro pokročilé, zkušenější tvůrce. Neznamená to ale, že by s ní i začátečník nedokázal vytvořit zajímavé “obrazy”. Chce to ale trpělivost a cvik.

Pokud se pro nákup Deco Sketch rozhodnete, čeká vás výběr až 130 přednastavených geometrických tvarů. Pojmenujme si je třeba jako “kartáče”. Některé z nich totiž připomínají strukturu – rozvržení, jaky když přejedete kartáčem po plážovém písku. Zásadní je ale pravidelnost geometrických tvarů. S tou můžete pracovat buď ve fotografii a nebo samotně na čisté ploše displeje (vlastním plátnu). Měnit se dá i barevnost. A nechybí ani funkce gumování pro úpravu nebo opravu konkétních částí. Tam, kde se vám to zkrátka nelíbí nebo nepovede, strukturu (obraz) opravíte. Vracet se můžete i v krocích. To když provedete úpravu, která se vám moc nelíbí.

Deco Sketch app foto 1Deco Sketch app foto 2Deco Sketch app foto 3

Skvělá je funkce zoomování:-) Oceníte ji tradičně při práci na detailech. Ať už ve fotografii nebo vlastním, geometrickém obrazu. Nastavovat se dá i barevné tónování, které lze v průběhu procesu měnit. App podporuje po posledním update slušné rozlišení snímku až 8 megapixelů (2448 x 3264) pro tisk. I při vyšší ceně 2,69,- eur, považuji Deco Sketch za fantastický nástroj pro “artovější” typ editování fotografií. A nebo, jak jsem již naznačil, pro tvorbu vlastních motivů s geometrickými vzory. App funguje jako univerzální, tudíž máte za jednu cenu verzi jak pro iPhone nebo iPod Touch, tak pro tablet iPad. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1179 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz