Deco Sketch app – král geometrie

Lomo efekty, světla, struktura plátna, vintage styl….Tónování..? Už jsem narazil na opravdu hodně foto a video aplikací, které se předhánějí v tom, která vám nabídne lepší filtry a efekty, s nimiž můžete upravovat své iPhone fotografie. Ale co třeba taková geometrie ? Přesněji, aplikace,  která disponuje řadou stylů v geometrických tvarech, pomocí kterých lze zásadně měnit nejen strukturu povrchu vašich snímků, ale třeba jen upravit některé jeho části a detaily ? Existuje ! V App Store ji najdete pod jménem Deco Sketch a protože nedávno dostala menší update, je na čase se o ní zmínit. Především si dovolím upozornit ty z vás, kteří s iPhone fotografií a iPhone Artem začínají. Tahle app je spíš pro pokročilé, zkušenější tvůrce. Neznamená to ale, že by s ní i začátečník nedokázal vytvořit zajímavé “obrazy”. Chce to ale trpělivost a cvik.

Pokud se pro nákup Deco Sketch rozhodnete, čeká vás výběr až 130 přednastavených geometrických tvarů. Pojmenujme si je třeba jako “kartáče”. Některé z nich totiž připomínají strukturu – rozvržení, jaky když přejedete kartáčem po plážovém písku. Zásadní je ale pravidelnost geometrických tvarů. S tou můžete pracovat buď ve fotografii a nebo samotně na čisté ploše displeje (vlastním plátnu). Měnit se dá i barevnost. A nechybí ani funkce gumování pro úpravu nebo opravu konkétních částí. Tam, kde se vám to zkrátka nelíbí nebo nepovede, strukturu (obraz) opravíte. Vracet se můžete i v krocích. To když provedete úpravu, která se vám moc nelíbí.

Deco Sketch app foto 1Deco Sketch app foto 2Deco Sketch app foto 3

Skvělá je funkce zoomování:-) Oceníte ji tradičně při práci na detailech. Ať už ve fotografii nebo vlastním, geometrickém obrazu. Nastavovat se dá i barevné tónování, které lze v průběhu procesu měnit. App podporuje po posledním update slušné rozlišení snímku až 8 megapixelů (2448 x 3264) pro tisk. I při vyšší ceně 2,69,- eur, považuji Deco Sketch za fantastický nástroj pro “artovější” typ editování fotografií. A nebo, jak jsem již naznačil, pro tvorbu vlastních motivů s geometrickými vzory. App funguje jako univerzální, tudíž máte za jednu cenu verzi jak pro iPhone nebo iPod Touch, tak pro tablet iPad. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/deco-sketch/id494100553?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]