Facetune app – opravte svůj portrét

Podtrženo, sečteno. Facetune je jedna z nejlepších fotoaplikací pro úpravu, editaci a hlavně opravy konkrétních částí obrazu, na kterou v App Store narazíte. Někteří z tvůrců ji dokonce považují za “malý photoshop” pro iPhone. Jistě, je třeba to brát trochu s rezervou, nicméně sestava nástrojů, kterou tahle app disponuje, si vážně zaslouží pochvalu. Respektive, výsledky, kterých lze pomocí nich dosáhnout. Sice jsem v jednom z dřívějších článků o nástroji jménem TouchRetouch napsal, že nejsem velkým příznivcem přehnaného “vyhlazování” a retušování obrázků. Na druhou stranu, někdy se takový pomocník opravdu hodí. Obzvlášť, když si vývojářský tým dal velkou práci s tím, aby výsledky byly co nejzajímavější a hlavně působivé. A co více, když je díky nastavení aplikace a funkcím dokáže zvládnout i začínající tvůrce.
Chcete změnit barvu očí na vaší portrétní fotografii? Doladit obočí, vyhladit vrásky, opravit pupínky a nečistoty pleti ? Nebo snad dokonce nechat objekt (či spíše jeho tvář) na snímku opticky zhubnout ? Opravit skvrny na kůži, či snad dodělat osobě na fotografii vlasy ? Potom Facetune bude přesně tou app, kterou vyhledáte.

Nejde ale zdaleka jen o výše uvedené pokročilé nástroje. Facetune dovoluje vytvářet i vlastní filtry, kombinovat různé efekty, zvolit rámečky. Manipulovat se dá i s “osvětlením” a nebo pozadím. Pracovat můžete s rozlišením až 8 MPx a upravené snímky pochopitelně přímo sdílet na sítě jako Facebook, Instagram, Tumblr a Flickr.

Pokud vás app zaujala, můžete si ji nyní stáhnout za zvýhodněnou, ale mírně vyšší cenu 1,79,- eur. Stojí rozhodně za hřích:-) Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/facetune/id606310581?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]