Ladibird promění iPhone v přístroj se snímačem a objektivem zrcadlovky

Originální příslušenství pro iPhone fotografii s názvem Ladibird začali vyrábět a v první sérii už i prodávat vývojáři ze Singapuru. Novinka cílí hlavně na tvůrce, kteří rádi fotografují portréty a doposud jim kvalita optiky, velikost dat a možnosti senzoru iPhonu nevyhovovaly. Ladibirt působí na první pohled jako designově krásné pouzdro, kterých se na trhu objevilo už několik. Zkušenějším z vás by se při pohledu na promo fotografie mohl vybavit kdysi populární projekt Red Popa-grip pro fotografování iPhonem, který měl rovněž nepřehlédnutelné červené tlačítko spouště. Článek o něm si můžete připomenou ZDE, jeho autoři ho později zastavili a příslušenství přestali vyrábět. A co má Ladibirt oproti gripu Red Popa navíc?

Ladibird příslušenství foto 4

Především tahle žhavá novinka skrývá snímač s parametry profesionální zrcadlovky. A pochopitelně objektiv, v tomto případné s pevným ohniskem 50 mm (při přepočtu na 35mm), a světelností f/1,8, tedy „sklo“ jako stvořené právě pro žánr portrétní fotografie. Při návrhu a výrobě inženýři vsadili na technologii, která garantuje opravdu lákavou kvalitu. Použitý senzor je 7,5 krát větší, než průměrné senzory v dotykových mobilních telefonech a zhruba 2 až 4 krát větší, než ty, které se dnes běžně používají v kompaktních fotoaparátech. Mrkněte na přiloženou tabulku:

Ladibird příslušenství foto 2

Autoři nápadu během dokončování vývoje oslovili čtenáře populárního webu na podporu startupů Indiegogo, kde získali slušnou základnu fanoušků a vybrali částku bezmála 25 000,- dolarů. Tedy téměř o pět tisíc více, než původně požadovali.

Ladibird příslušenství foto 3

Prvních 100 příznivců získá novinku za výjimečnou cenu 137,- dolarů. V budoucnu autoři projektu počítají s výrobou a distribucí nejen modelu pro stávající iPhone 5, ale i novinky 5S a 5C, které společnost Apple představila tento týden a začně prodávat již brzy. Úprava designu, technologie a spuštění výroby pro novější verze pochopitelně nějaký čas potrvá, nicméně už nyní se můžete na kompletní specifikace a plán vývoje podívat na profil tvůrců právě na Indiegogo ZDE. Více informací najdete také na webu příslušenství TADY.