Red Popa – milé tlačítko pro iPhone

Patříte mezi uživatele a fotografy, kterým sice design iPhone čtvrté generace vyhovuje, ale pro focení se jim zdá tak trochu „neforemný“ ? Respektive, máte stále návyky z fotografování klasickými kompakty a líbilo by se vám je využívat i při focení iPhonem ?
Pak máte možnost si vybrat z několika různých verzí gripů (přídavných držáků), z nichž ten zatím poslední uvedla na trh nedávno mladá skupina vývojářů z Beep Industries z Manchesteru ve Velké Británii. Novinka vznikla jako typický start up pod taktovkou projektu Kickstarter, který soustředí na svém webu stovky projektů a nápadů z oblasti hudby, filmu, umění, technologií, design, gastronomie, ale i publikačních a dalších tvůrčích oborů.Jejich autoři pak prostřednictvím prezentace na webu mohou získat příslib sponzorů k financování svého konkrétního nápadu a proměnit koncept v realitu a dostat ho do výroby a prodeje. V případě „šťavnatého červeného tlačítka“ museli tisíce nadšenců shromáždit cca 45 000 dolarů. Vtipně znějící název červeného tlačítka s gripem Red Pop vznikl v hlavě designéra výrobku Brendana Dawese, který ho vymyslel na počest svého otce – fotografa Johna Dawese. Později tvůrci (podle všeho kvůli možnému sporu o autorská práva na název Red Pop) příslušenství přejmenovali na Red Popa. Ale pojďme se podívat, jak vlastně Red Popa funguje ? Princip je jednoduchý. Jakmile grip zakoupíte, propojíte ho se svým iPhone, což vám umožní stáhnout v App Store aplikaci a pak už můžete fotit, co hrdlo ráčí. Rozhraní přímo na retina displeji drží červenou designérskou linii. Ke gripu výrobci dodávají decentní poutko na zápěstí a praktické ochranné pouzdro. Fotografie jsou uložené přímo na „roli filmu“ v aplikaci, můžete je pochopitelně kdykoliv přesunout do galerie iPhonu (Camera Roll). Stejně tak rozhraní umožňuje odesílání snímků do mnoha dalších populárních aplikací, včetně Instagram, Camera+, Magic Hour, PhotoStudio nebo Filterstorm, stejně tak jako produktivitu s aplikacemi pro sdílení dokumentů typu Dropbox a Evernote.

Autoři podle dostupných informací v současné době jednají o propojení Red Popa také s dalšími populárními fotoaplikacemi. Připraveni jsou rovněž na příchod nové verze iPhone , ať už se bude jmenovat 4S nebo 5. Podobnější informace o příslušenství Red Popa a možnostech nákupu najdete ZDE. Pokud jste si šťavnaté tlačítko zamilovali, počítejte s investicí cca 50, – liber. Dopravu objednávky kamkoliv po světě tvůrci v tuto chvíli nabízejí až do konce října za symbolickou jednu libru. Součástí dodávky je kromě poutka na zápěstí a obalu na grip také malý stativ.

AKTUALIZOVÁNO !!!  Red Popa se dá nyní koupit s výraznou, 50% slevou za necelých 25,- liber !!! Odkaz na eshop ZDE.

DODATEK z 29.5.2012: Projekt a příslušenství Red Popa vývojáři zastavili a už se nevyrábí.