Vyšlo první číslo Instaphotographers, mezi 50-ti autory je i Čech Jiří Šiftař

Přesně 50 autorů, 32 extra rozhovorů, a výběr více než 300 snímků od úspěšných uživatelů sociální sítě INSTAGRAM, prezentuje ve svém prvním vydání nový časopis INSTAPHOTOGRAPHERS. Magazín vyšel jako paperback. Objevit by se měl na trhu vždy jednou až dvakrát za rok. Záleží na zájmu čtenářů. V premiérovém vydání se mezi padesátkou vybraných instagramistů objevilo i jméno nejúspěšnějšího českého autora – Jiřího Šiftaře, který na síti publikuje pod zkratkou @jeera. Aktuálně má na svém profilu přes 260 tisíc followerů z celého světa. Nejvíce fotografuje iPhonem, často ale publikuje i snímky, které zaznamenal svými fotoaparáty Nikon D 600 a Fuji X100s. Nedávno si „odskočil“ od fotografie k videu, kdy pomocí svého iPhonu natočil a sestříhal obrazový materiál pro videoklip „Vymazán“ skupiny Bratři Orffové.

Instaphotographers_book_01

Instaphotographers je k dostání prostřednictvím Amazonu za cenu cca 30,- dolarů. Objednat si ho můžete například  ZDE.

Mezi padesátkou prezentovaných autorů najdete například i legendu iPhone street fotografie Richarda Kociho Hernandeze, který aktuálně 10 svých snímků vystavuje i v Praze v rámci námi pořádané výstavy SNAP!, která se až do 20. dubna koná v Národní technické knihovně.

Odkaz na web magazínu a jeho aktivity najdete TADY. V současné době začali jeho redaktoři  se „sběrem“ autorů, tipů a fotografií pro publikaci výběru zajímavých INSTAGRAM uživatelů pro rok 2015. Současně hledají fotografy žánru street fotografie, který možná vyjde ve zvláštním vydání. Paperback má rozměr 20×20 cm a jeho první vydání přináší čtenářům celkem 208 stran fotografií a čtení.