COVR Photo – pouzdro s objektivem pro iPhone od držitele World Press Photo

Originální pouzdro COVR Photo se speciálním objektivem prezentuje nyní na populárním startupovém webu Kickstarter jeden z předních světových fotožurnalistů a držitel několika cen World Press Photo Thomas James Hurst. Příslušenství vyvinul ve spolupráci s designérem a konstruktérem Stevem Vincentem. Jeden z prototypů nyní testuje v praxi Richard Koci Hernandez, který patří mezi nejznámější světové tvůrce iPhone street fotografie. Jeho snímky si můžete aktuálně prohlédnout na výstavě SNAP!, kterou jsme až do 20. dubna instalovali v rámci březnového festivalu iCONPrague v Národní technické knihovně v Praze.

COVR Grouped

COVR Photo, díky němuž můžete fotografie pořizovat velmi nenápadně, cílí na zákazníky z řad fotožurnalistů. Skvělým pomocníkem se může stát pro street fotografy, nečekané momenty s ním zaznamenáte ale třeba i během rodinné oslavy. Princip používání je jednoduchý. Hurst s Vincentem zabudovali do pláště pouzdra malý objektiv tak, aby jste mohli snímat situace a scény kolem sebe iPhonem ve vodorovné poloze. Zároveň působíte nenápadně pro své okolí. Působíte totiž dojmem, že si „jen“ prohlížíte displej svého telefonu. Právě v ten okamžik můžete fotografovat nebo natáčet video a získat tak autentické záběry. 

Hurst - Pakistan 2005Fotoreportér Thomas James Hurst při práci v Pákistánu v roce 2005.

Hurst je fotožurnalistou s bohatými zkušenostmi. Fotografoval řadu konfliktů a událostí. Jeho práci publikoval například časopis Time či deníky The New York Times a The Boston Globe. Dlouho působil také v listu The Seattle Times. Jako fotoreportér byl například ve válce v Kosovu, konfliktech v Iráku nebo během zemětřesení v Pákistánu. Několikrát obdržel ocenění v prestižní světové soutěži World Press Photo, na svém kontě má i nominaci na Pulitzerovu cenu.

Pokud se chcete o příslušenství dozvědět více, doporučuji se podívat na profil startupu na Kickstarter webu, kde si autor stanovil cílovou částku 80 tisíc dolarů. Prozatím vybral necelých 20 tisíc. V rámci promo akce je možné si case s objektivem rovnou i předobjednat. Standardně by se jeho maloobchodní cena měla pohybovat kolem 80,- dolarů. K dispozici bude v černém a bílém provedení.

BONUS: Podívejte se na několik prvních testovacích snímků od legendy iPhone street fotografie Richarda Kociho Hernandeze, který aktuálně novinku testuje:

Koci_1461

Koci_1473

Koci_1463