Olloclip: 2X TELE a polarizační filtr

Výrobce velmi populární sady doplňkových objektivů pro fotografování iPhonem – setu Olloclip, uvedl na trh novinku v podobě sady, který přináší 2x teleobjektiv a kruhový polarizační filtr. Obě tyto položky až doposud v nabídce chyběly a fanoušci tohoto příslušenství pro iPhone fotografii netrpělivě čekali, čím novým je vývojáři překvapí. Nyní si už novinku můžete předobjednat v online shopu výrobce.

Olloclip, jehož první verzi 3-in-1 kit vytvořili Patrick O’Neill a designér Chong, je na trhu už bezmála 2 roky. A evidentně se mu daří. Autoři tehdy vsadili na silnou vlnu iPhone fotografů, majitelů iPhonu 4 a později 4S. Stejně jako se před 5 lety začalo utvářet hnutí příznivců iPhone fotografie jako žánru, vzrostl v posledních 2 letech výrazně i počet fanoušků právě doplňku Olloclip:-) Není proto divu, že se tvůrci rozhodli na dosavadní úspěch navázat a pokračují ve vývoji. Nový 2x teleobjektiv a polarizační filtr jsou položky, které mají potěšit nejen majitele původní sady 3-in-1 Kit, ale i zlákat případné další zákazníky.

Zatímco první set se dá i nadále koupit za částku kolem 70,- dolarů, novinka je v prodeji bezmála za 100,- dolarů. Do vyšší ceny se podle všeho promítla náročnější technologii při výrobě a také čočka s polarizačním efektem. Pokud někteří z vás s fotografií začínají a netuší, co polarizační filtr dovoluje, potom pamatujte, že se jedná o pomůcku, která vylepší podání barev, sytost, případně „živost“ ve snímku. Často se polarizační filtry používají rovněž se snížení odlesků. Ostatně, přesnější charakteristiku vám dá info na Wikipedii. A dobrá zpráva pro ty, kteří už Olloclip mají. Respektive, koupili si první sadu. Polarizační efekt nyní můžete používat i pro původní objektivy !

Novinku od značky Olloclip – 2x tele a polarizační filtr si můžete předobjednat na oficiálních stránkách produktu ZDE. Jediným, kdo může Olloclipu na trhu úspěšně konkurovat, je sada špičkových objektivů iProLens od legendárního výrobce optiky pro profesionály, firmy Schneider. Psal jsem o ní TADY.