PhotoTropedelic app – jak na tripuKdyž pop art, tak pořádně! Přesně tuhle větu si museli říct tvůrci velmi originální app PhotoTropedelic, která díky skvěle nastavenému algoritmu dokáže používat pokročilé techniky pro zpracování obrazu. Nebo, chcete-li, umí velmi dobře analyzovat vaše snímky (barvy, textury a osvětlení) a transformovat je právě do stylu 60-tých let, a kdysi oblíbeného pop artu.  Už jsem při své pouti za iPhone fotografií narazil na hodně divokých, šílených, až halucinogenních efektů, zkreslení a stylů. Ale tahle app, zdá se, na nějakou dobu získá prvenství v mé sbírce těch “ulítlích”. A protože jsem si ji stáhnul teprve dnes ráno, čeká mě týden plný experimentování a hledání. Jeden takový dlouhý rauš s PhotoTropedelicem:-) Ostatně, šílený název, co říkáte ? PhotoTropedelic, kterému někteří tvůrci přezdívají jako Tripově krásná app,  je nyní ke stažení za cenu 1,59,- eur. Funguje jak pro iPhone, iPod Touch, tak pro table iPad. Jedná se tudíž o univerzální kousek a tím pádem je to dvojnásobná radost za jednu cenu:-) Viz. Odkaz na App Store.

icon
AB Classic (1164 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci
P.S. Mimochodem, tušíte, kdo to podle mě zatím s touhle aplikací dotáhnul nejdál ? Jednoznačně Jeff  Turboff, který pomocí ní a velmi složité postprodukce vytvořil neuvěřitelně psychedelický klip skupině Trumpeter Swan. Pokud jste ho ještě neviděli, tak příjemnou zábavu:-)  Jeff s jeho zpracováním strávil zhruba 200 hodin  života. A postupoval tak, že kapelu nejprve natočil svým iPhone 4S na videozáznam, který posléze pěkně okénko po okénku “protáhnul” právě aplikací PhotoTropedelic. Že vám to přijde jako slabota? Tak snad zbývá jen dodat, že těch okének bylo přesně 5016 ks !!! Prostě “tripová” záležitost:-)

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz