TIP: LomoKino Smart Phone Holder

Občas narazím na roztomilou “vychytávku”, která s iPhone fotografií souvisí jen okrajově, nicméně určitě stojí za pozornost. To platí i o kuriózním příslušenství pro iPhone a některé další typy smatphonů, s názvem LomoKino Smart Phone Holder. Je to vlastně mobilní verze celkem zajímavé hračky ze světa lomografie. Pokud někdo z vás neměl tu čest se setkat s pojmy jako lomo, lomografie nebo lomography, klikněte na předchozí odkazy, kde se dozvíte spoustu informací. Mimochodem, z kultovní zábavy pro “lomaře” převzali některé styly a efekty právě vývojáři fotoaplikací pro iPhone, aby tak “převedli” tuhly ryze analogovou zábavu v digitální alternativu pro majitele iPhonů. Dal by se o tom napsat samostatný článek. Jisté je, že komunita lomařů a lomografiků se pomalu prolíná se světem iPhone fotografů:-) Jde to pomalu, ale přeci. Hranice se zkrátka otevírají:-) A to je dobře.

Novinka v podobě příslušenství LomoKino Smart Phone Holder je jasným důkazem. Ačkoliv v tomto případě je řeč spíše o filmovém zpracování obrazu, než o fotografii. Nicméně, oba žánry mají k sobě přeci hodně blízko:-)

LomoKino Smart Phone Holder vychází z původní verze bakelitového LomoKino, které je v prodeji už nějaký čas, a pracuje výhradně na bázi analogového zpracování obrazu. Konkrétně na materiál 35mm, tedy kinofilm. Když jsem viděl tuhle novinku poprvé, docela mě pobavila. Po záplavě všech různých typů plastových fotoaparátů přichází krabička, která fandí filmové tvorbě. Ale svět kolem je přeci jenom digitální, a spousta tvůrců nemá čas, chuť, nebo investice na klasické lomo krabičky. Bylo tudíž  jen otázkou času, kdy přijde nějaká verze také pro iPhone. A stalo se.  Phone Holder je hračka – doplněk. Propojuje zmenšenou variantu LomoKino, takzvaný LomoKinoscope, který se dá pořídit za 35,- dolarů. K němu už pak potřebujete jen druhou část příslušenství, zmiňovaný LomoKino Smart Holder, který si tvůrci nápadu cení na dalších 20,- dolarů. A jak to celé funguje ? Snadno. Pomocí dvou dílů proměníte váš iphone v “neforemný” strojek s točící kličkou, díky němuž, a s použitím originální aplikace, můžete zaznamenávat video ve stejném stylu, jakým to umí originální LomoKino:-) Pokud jste jak analogový lomař, tak iPhone fotograf a video tvůrce, můžete si za zvýhodněnou cenu dopřát rozšířený set, v němž najdete nejen původní originál LomoKino, ale také jeho levnější, zmenšenou verzi. A k němu pak dokoupíte jen příslušenství Smart Holder pro váš oblíbený telefon. Mimochodem, ten cvakající zvuk kamery při natáčení videa mi přijde hodně roztomilý:-) Zbývá jen dodat, že aplikace pro tvorbu s těmito doplňky je  ZDARMA, a najdete ji od včerejška ke stažení. Viz. Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/lomokino-maker/id545244819?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]