POPPY + iPhone vám přináší svět ve 3D

Nepatřím mezi zapálené zastánce formátu 3D, ale když někdo přijde se zajímavým nápadem – obzvlášť ve vztahu k iPhone fotografii – nezbývá, než přimhouřit oči a…. Informovat ! Tentokrát o zcela novém projektu na populárním webu pro startupy Kickstarter, který má trochu legrační a hravý názevPOPPY. S touhle netradiční „škatulí“, která s pomocí iPhonu dokáže zaznamenat video, fotografie, ale i třeba GIF formát ve 3D zobrazení, přišli vývojáři Ethan Lowry a Joe Heitzeberg.  Žánrstereografie nebo stereofotografie , z něhož vychází i tohle nové příslušenství, není žádnou novinkou. V poslední době je ale hodně medializován a popularitu mu zvyšují i výrobci televizí a filmů.

Vzhledem k tomu, Poppy funguje tak, že nahrává dva stereografické obrázky jednou kamerou iPhonu, bude možné ho používat  s některými známými fotoaplikacemi –  například Camerou Plus nebo Vine. Tvůrci nicméně chystají i vlastní aplikaci, která bude umět:

  • Zachycení 3D videa a 3D statických snímků
  • Ukládání fotografií a videa do alba v galerii  iPhonu
  • Vytvoření Wiggle GIF z 3D statických snímků
  • Nahrávání videí na YouTube
  • Procházení vlastního 3D obsahu, stejně jako 3D videí na YouTube
  • Snadné ovládání a navigace, když je telefon vsazený v boxu Poppy

Poppy-foto-1

Poppy je vyroben z odolné ABS plastu. Váží méně než půl kila a nepotřebuje baterie, nemá v sobě žádnou elektroniku. Pracuje čistě jen s optikou a vaším iPhonem, respektive jeho fotoaparátem fotoaparát a displejem. To vše bez ztráty kvality obrazu. Alespoň tak to autoři prezentují. Aby projekt pokračovat a dostat se až do výroby, požádali vývojáři přispěvatele o cílovou částku na Kickstarteru ve výši 40 tisíc dolarů. V tuto chvíli mají do uzavření profilu a posílání příspěvků ještě 7 dní, přičemž doposud už získali od podporovatelů přes 150 000,- dolarů.

Poppy bude v prodeji na podzim. Při objednávce přes Kickstarter za zaváděcí cenu 49,- dolarů. Pracuje s iPhone 4, 4S, iPhone 5 a pátou generací iPod Touch. Více si můžete přečíst o projektu na jeho profilu TADY.