Apple vydal API k jeho Live Photos, nyní je zobrazí nejoblíbenější internetové prohlížeče

živé fotografie

Apple vydal JavaScript API pro jeho Live Photos, takže nyní je umí přehrát jako živé fotografie i ty nejoblíbenější internetové prohlížeče.

JavaScript API obsahuje DOM element, který může být konfigurován jako foto nebo video soubor, což znamená, že je fotografie na web nahrána jako JPG nebo MOV. Tento balíček je kompatibilní s prohlížeči Safari, Chrom a Firefox, pokud používáte platformu macOS. Pokud používáte Windows, korektně se vám Live Photos zobrazí v prohlížeči Chrome, Firefox, Edge a Internet Explorer 11.

živé fotografie

 

Live Photos jsou s námi již od iPhonu 6s

Live Photos jsou s námi již od operačního systému iOS 9. Od té doby přibylo v App Store značné množství aplikací, které s nimi nějak pracují, nebo se je alespoň snaží imitovat těm, kteří nejnovější telefony značky Apple nevlastní. Na web, oproti sociálním sítím, se ale pořád zapomínalo. Nyní tak tyto živé fotografie získávají další využití.

Live photos v prostředí aplikace Fotoaparát symbolizuje kruhová ikona. Když je ta aktivní, zařízení fotografuje tak, že zachytí moment 1,5 sekundy před a po stisku spouště. Při dlouhém podržením prstu na takové fotografii v galerii obrázků se přehraje celý třívteřinový záznam, i když jako náhled je použit jen ten snímek, který byl pořízen v době stisku spouště.

Zdroj: AppleInsider.com