Aplikace Google Photos nově umí streamovat skrze AirPlay svůj obsah na Apple TV

fotky

Google v minulých dnech aktualizoval svou aplikaci Google Photos, která nově podporuje funkci AirPlay, takže své fotografie a videa můžete prohlížet v televizi s připojenou Apple TV.

Aplikace Google Photos je v App Store již více jak dva roky, a po celou tuto dobu museli její uživatelé k prohlížení její knihovny skrze Apple TV používat aplikací třetích stran. Aktualizace titulu na verzi 2.14 však konečně přináší podporu AirPlay, takže se skrze stejnou Wi-Fi síť můžete ke své televizi jednoduše připojit a obsah Google fotek si tak vychutnávat na velké obrazovce.

 

Náhrada za Fotky

Co trvalo Googlu tak dlouho, než s podporou AirPlay v aplikaci přišel, není známo. Tento technologický gigant totiž svou aplikaci průběžně vylepšuje už od jejího uvedení na platformu iOS. Průběžně tak přidal funkce jako např. stabilizaci obrazu, hledání, nebo přibylo množství filtrů.

 

Touto aplikací totiž klidně můžete nahradit nativní aplikaci Fotky ve svých iPhonech i iPadech. Hlavní výhodou je spolupráce s ekosystémem Googlu, takže pokud jste byli zvyklí na svět Androidu a přešli jste do toho od Applu, pak je tato aplikace přímo pro vás. Jedinou podmínkou pro plné využívání aplikace je mít zřízený účet u společnosti Google.

Celý systém funguje velice dobře a v mnohém zde má Apple co dohánět. Tak například co se týče kapacity úložiště – Google jej nabízí neomezené, na rozdíl od Applu, který nabízí zdarma pouze 5GB. Protože je aplikace zdarma, nic vám nebrání ji sami vyzkoušet.

[appstore id=”962194608″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: AppleInsider.com