Motion Stills – aplikace od Googlu pro iOS

Apple a Google – všichni dobře víme, jak se tito dva velikáni na poli mobilní technologie snášejí. Co se ale týče aplikací, je to trošku jinak a Google nedávno oznámil vydání aplikace Motion Stills pro iOS, ve které si vytvoříte GIF soubory ze svých Live Photos.

Motion Stills je aplikace pro ty, co rádi pořizují Live Photos a chtěli by je ještě něčím vylepšit. Díky stabilizační technologii v ní totiž vytvoříte opravdu působivé GIF filmy. V Motion Stills můžete své Live Photos prohledávat, prohlížet jednu po druhé, pouštět ve smyčce, nebo z nich můžete vytvořit již zmíněný GIF soubor.

 

Google vysvětluje, že využitím jejich stabilizační technologie docílí výsledek zmražení pozadí do statické fotografie nebo širokého filmového panoramatu. A nebude zapotřebí internetového připojení. Podobně to dělá i aplikace Hyperlapse od Instagramu pro záznam časosběrného videa.

Google-Motion-Stills-1.0-for-iOS-example-001

 

Stačí, abyste vytvořili, anebo si vybrali ze svých Live Photos ty snímky, které chcete vylepšit a poté si je prohlédli, nastavili vše potřebné a nakonec z nich nechali vytvořit působivý GIF.

 

Jak to celé funguje?

Aplikace v podstatě klasifikuje pohybové vektory v popředí i v pozadí a vytvoří tak statický časový záznam. Používá se celá kaskáda modelů pohybu, odhad pohybu, od jednoduchých až po složitější modely, a to pak ovlivní celý výsledek.

Pohybové mapu Stills 1.0 pro iOS například 002
Vlevo: Originál obsahující virtuální cesty kamery (červený obdélník) a klasifikace pohybu – v popředí (červené body) vs. v pozadí (zelené body). Vpravo máte výsledek.

 

Už jste Motion Stills vyzkoušeli anebo se právě vyzkoušet chystáte? Dejte nám vědět svoje názory na tuto aplikaci do komentářů pod článkem.