iBlazr – světlo pro vaše fotografie

Na populárním webu pro startupy Kickstarter by se měl zanedlouho objevit nový projekt s názvem iBlazr, jehož tvůrci se budou ucházet o podporu iPhone  a mobilních fotografů k zahájení výroby originálního osvětlení na fotografování smartphonem. Jedná se o minimalisticky navržené příslušenství, které vám může pomoci “dohnat světlo” v situacích, kdy si nevystačíte s tím “přirozeným” a nepomáhá vám ani přisvícení z telefonu. iBlazr bude využívat k propojení 3,5 mm telefonní konektor, tudíž ho lze považovat za univerzální doplněk nejen pro iPhone a iPod Touch, ale i další mobily. Uvnitř malé krabičky je umístěna malá baterie, což je snaha autorů nápadu zamezit přílišnému odběru energie během fotografování z baterie telefonu. Jednou z variant je i napájení přes USB.

iBlazr používá LED technologii, která mu nabídne intenzitu osvětlení až 100 luxů v režimu video a až 180 luxů v režimu fotografie, což by mělo podle autorů bohatě stačit na přisvícení scény do vzdálenosti 1 metru.  Jenom pro srovnání, konkrétně u standardního světla v iPhonu je to u videa až 7krát a u fotografie až 4krát lepší výkon. Moderní optika je silná pouze 1 mm a poskytuje paprsek pod úhlem  60 stupňů.

iBlazer foto 4

Celý koncept je nyní ve fázi prototypu a testování. Dosud tedy není ani jasná cena, za kterou by se v případě realizace příslušenství objevilo na trhu. Jisté ale je, že s iBlazr kupující získají také aplikace pro iOS nebo Android platformu. Ta by měla umět korigovat intenzitu osvětlení ve vztahu k okolnímu světlu a prostředí. A upravit ji tak, aby uživatel snadno nastavil vyvážení světla především pro portrétní fotografii.

iBlazer foto 2

Zákazníky chtějí vývojáři lákat nejen na světelný efekt a výkon, ale také minimalismus a design. Doplněk by se měl vyrábět v několika barvách (kromě standardní bílé a černé, také v červené, žluté, zelené a modré). V balení by se měl objevit i doplňkový difuzér, který poskytuje měkké světlo a snižuje tak příliš “ostrý” kontrast. 

Více o chystané novince na webu iBlazr. No, nechme se překvapit. Osobně mě zajímá, jak projekt uspěje na zmiňovaném Kickstarteru. A také, jak obstojí v konkurenci s již prodávaným příslušenstvím The Pocket Spothlight, na které vás nedávno upozorňoval kolega Andrew na naší Facebook Fan Page. Mimochodem, líbí se vám takový typ příslušenství ? Koupili byste si slušné “kapesní” světlo pro iPhone fotografii ? Diskutujme o tom třeba právě na našem Facebook profilu.