Kogeto pro iPhone – 360° panorama

Pokud milujete video a panoramatické záběry pod úhlem 360° dohromady, potom vsaďte na Kogeto, nebo-li další z řady podivuhodných příslušenství pro iPhone. Tentokrát zapomeňte na pouzdra, různé objektivy nebo skládací stojánky. Kogeto je jiné. Za prvé se s ním na rozdíl od většiny podobných doplňků nedá fotografovat, ale “jen” natáčet film. A za druhé, panorama v úhlu 360° si jen tak snadno s žádným podobným “vynálezem” pro iPhone nestřihnete:-)

Princip záznamu je přitom vcelku jednoduchý a vývojáři se při jeho konstrukci inspirovali podobnými typy záznamových kamer pro profesionální použití. A zdá se – alespoň podle ohlasů mnoha majitelů iPhonu v USA – že se nám, co si rádi hrajeme, trefili do vkusu. Ostatně, od Kogeta nečekejte žádnou super profi kvalitu. Je to vážně jen a pouze hračka, která ale příjemně pobaví. Představte si třeba, jak natočíte své kolegy v kanclu zrovna ve chvíli, kdy netuší, že je někdo zaznamenává téměř online, přičemž  nenápadné  “oko”  kamery může zabrat kohokoliv ve svém okolí.  Jistě, někomu to přijde jako pitomost, ale věřte, že se najde  spousta lidí na světě, které tenhle druh zábavy prostě baví.

K iPhonu ukotvíte Kogeto snadno pomocí držáku. Dokonce si můžete zvolit ze čtyř barev (patrně, aby si vybrali i ti majitelé telefonu, kteří rádi ladí se svým oblečením:-). Pro správnou funkčnost příslušenství  potřebujete pochopitelně aplikaci. Jmenuje se Looker a je ke stažení ZDARMA v App Store. Pak už zbývá jen se vrhnout do ulic (jako slavné mapovací Google auto, že…) a zaznamenat do netradičního formátu videa sebe, své přátele, rodinu, zkrátka vše, co se objeví ve vašem nejbližším okolí. Své úlovky pochopitelně můžete exportovat nejen do galerie iPhonu, ale i rovnou na Facebook, Twitter, případně na stránku autorů projektu KOGETO.  Tam také můžete najít  několik videí a inspirovat se. Držím palce:-)

P.S. Příslušenství Kogeto se dá objednat přímo na stránkách projektu nebo třeba prostřednictvím webu PHOTOJOJO. Pokud se vám zalíbí, počítejte s investicí kolem 80,- dolarů bez poštovného.

Odkaz do App Store na app Looker.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/looker/id465782176?mt=8″]