ProCam app – další šikula do party

Bez velkých promo akcí a šumu na sociálních sítích se v App Store objevila novinka ProCam, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Jestli teď čekáte další tip na artovou app, případně ukázky nových tuctových efektů a filtrů, mylíte se. ProCam je typickou „náhražkou“ nebo lépe řečeno alternativou pro nativní fotoaparát v iPhonu. Pochopitelně s tím rozdílem, že nabízí několik příjemných funkcí pro lepší práci s obrazem. Respektive pořizováním „klasických“ obrázků. Pokud jste příznivci fotoaplikací, jako například Camera+, ProCamera, 6×7, případně vyšší třídy v podobě diskutované 645 PRO, potom by vás tahle fotoaplikace mohla zajímat. Není sice tak „našlapaná“ funkcemi, jako některé z těch, které jsem uvedl, nicméně má co nabídnout.

Především je to čistě zpracované, dobře rozprostřené a aktivní menu, kterému vévodí ovladač v podobě otočného kolečka vpravo na displeji. Reaguje vcelku svižně a dává uživateli možnost rychlé volby mezi nastaveními a funkcemi. Dobře je „uklizeno“ i širší ovládání nastavení pro volbu stylu mřížky, formátu, na který budete fotit, velikosti rozlišení, funkce blesku a osvětlení, ale i expozice a ostření.Podobné ovládací prvky najdete i při nastavení videa, které je pochopitelně součástí aplikace. Velmi obratně se podle mě vývojáři vypořádali s umístěním a ovládáním funkce zoom, kterou v tomto případě prezentuje „páčka“ na displeji, které lemuje hlavní otočný ovladač. Podtrženo, sečteno: Máme tu dalšího „šikulu“ do party:-)

Hlavní funkce app ProCam:

– Úplné zaostření a nastavení expozice dotykem
– Vyvážení bílé + zámek
– Nastavitelné rozlišení obrazu (Full / High / Medium / Low)
– Nastavitelný poměr stran (4:3 / 3:2 / 16:9 / 1:1)
– Nastavitelný JPEG s možností komprese  (100% / 90% / 80%)
– Nastavitelné rozlišení videa (Full HD 1080p / HD: 720p / VGA: 640×480 / Nízká: 480×360)
– 6x digitální zoom
– Geografické umístění
– Přizpůsobení mřížky (Thirds / Trisec / Golden / Horizon)
– Přední / Zadní kamera fotoaparátu
– Blesk a volbou nastavení (Auto / On / Off / baterka)

Pokud o novince ProCam přemýšlíte, počítejte s investicí 0,99,- eur, což je určitě adekvátní. Viz. Odkaz na App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/procam/id541557533?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Ukázka AUTO nebo MANUÁLNÍHO nastavení ostření a expozice: