Rollage app – v novém a také pro iPad

Už při jejím uvedení jsem byl nadšený a dodnes se k ní stále rád vracím. Řeč je o aplikaci Rollage, o níž jsem poprvé na stránkách iPhonefoto.cz psal před necelým rokem. A protože od té doby její tvůrci navrhli další úpravy a zároveň spustili verzi pro tablet iPad, je na čase si jejich práci zase trochu připomenout. Za Rollage app stojí česká vývojářská buňka Woo & Doo, která jejím návrhem a zpracováním vzdala poctu originálnímu výtvarníkovi a básníkovi Jiřímu Kolářovi.  Aplikace umí jednu z Kolářových technik – roláž (Rollage), při níž v  iPhonu (a nyní i v iPadu) velmi snadno a rychle vytvoříte koláž dvou motivů (fotografií). Slouží k tomu předdefinované styly, s nimiž můžete pracovat v několika variantách.

„Inspirací nám bylo dílo spíše v zahraničí proslaveného umělce, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Zabýval se především kolážemi a sám vytvořil nové varianty jako muchláž, proláž a roláž. S touto technikou posléze pracovalo několik dalších výtvarníků, ale hlavně fotografů,“  říká o aplikaci kreativní ředitel Woo & Doo David Hanousek.

Jen tak na okraj, Woo & Doo má na svém kontě kromě téhle app také TRIPTY a PICSEE, které mají v posledních dnech rovněž  po update.

Oproti původní, první verzi Rollage, se uživatelé nyní dočkají dalších drobných úprav a přidání setu šablon právě pro “míchání” dvou obranových motivů. Stejně jako na začátku, i nadále zůstává Rollage ke stažení ZDARMA. Pouze za některé doplňkové šablony si musíte připlatit. Určitě se to ale vyplatí. Zvlášť, když téhle aplikaci přijdete na chuť.
Aktualizace přináší:
– Podpora pro iPad s Retina displejem
– Podpora iOS 6
– Podpora zobrazení pro iPhone 5
– Zlepšený výkon

Nově přidané funkce:
– Tři nové modely Rollage
– Tři nové filtry
– Filtr intenzity
– Možnost vzájemné výměny fotografií
– Kreativní úprava vzorů
– Vylepšené rozhraní
– Čtvercový formát

Pokud jste na Rollage ještě nenarazili, určitě si ji stáhněte a minimálně vyzkoušejte. Budete mile překvapeni !!! Nyní jako univerzální app pro iPhone a iPad. Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/rollage/id507873565?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]