Stativy od společnosti Joby vám podrží

Americká společnost Joby udělala velkou revoluci na trhu s příslušenstvím pro focení v roce 2006, když představila svůj první gorillapod neboli flexibilní stativ. Během jeho zdokonalování a samotné inovaci představili ještě produkty Griptight (držák pro mobilní zařízení), GorillaTorch aj. Firma se snaží dělat designové a kvalitní produkty, které působí hravě a zákazníci je proto rádi používají.

Co se týče mobilní fotografie nejvíce vás bude zajímat produkt GripTight mount, který lze připevnit na jakýkoliv stativ s klasickým závitem. S neustále se zvětšujícími telefony se prodává ve 2 velikostech Regular a XL. Jedná se o držák vašeho telefonu, který díky své konstrukci skládající se ze 2 pružinek pojme snad všechny velikosti chytrých telefonů co jsou na trhu.

Jelikož mnoho uživatelů rádo používá všelijaké kryty na své zařízení, mysleli designéři ze San Francisca i na ně, a tak lze tyto stativy použít i s krytem. Držák má klasický stativový závit a proto je jej možno použít na jakýkoliv tripod či steadycam. Joby dodává Griptight i v balíčcích s jejich výbornými stativy: Gpod mini magnetic, Micro stand, Gorillapod stand, Gorillapod Hybrid, Gorillapod Magnetic nebo Gorillapod Video. Variant je opravdu mnoho a proto si vybere každý.

Nejvíce prodávané varianty u nás jsou Griptight micro stand a Griptight Gorillapod stand.

Griptight Micro stand je velmi kompaktní řešení stativu. Po jeho úplném složení nezabere více místa než klíče či zapalovač, proto ho lze nosit neustále při sobě. Tento způsob mi vyhovuje nejvíce, proto ho opravdu nosím neustále po kasách.

JOBY_JM2_stand JOBY_JM2_urban

 

Griptight Gorillapod stand je o něco větší, ale díky flexibilním nožičkám lze obmotat na zábradlí, větve apod.. Gorillapod má opravdu mnoho využití a je příjemné ho používat. Je pak jedno jestli jej využijete jako stativ, či popřípadě jako držák při sledování filmů.

JOBY_JM3_stand JOBY_JM3_stick2