Pocket Snapper app – virtuální studio

Vlastní fotostudio – sen snad každého začínajícího portrétního fotografa. Ano, sám bych o tom mohl popsat stohy papíru. Ach, jak moc jsem kdysi po takovém ateliéru se spoustou světel toužil…:-) A ty modelky 🙂 Ale trápení  je konec ! Od včerejška ho mám a vejde se mi – světe div se – do kapsy. Přesněji do mého iPhonu a pak do kapsy. Držte se – originální  aplikace Pocket Snapper přichází !

Na tuhle app jsem narazil náhodou a zpočátku mě ani moc neoslovila. Ale jak se ukázalo, patří mezi ty, které vás po vyzkoušení nejen, že pobaví, ale doslova strhnou:-) Alespoň na dobu určitou. Pocket Snapper, který pochází z vývojářské dílny Kdan Mobile, disponuje fantastickými funkcemi i skvěle promyšleným a snadno ovladatelným menu.

Určitě si ho oblíbí každý, kdo jen trochu fandí fotomodelingu, a rád by si vytvořil malé (ale funkční) portfolio do kapsy. Nebo, chcete-li, sbírku náhledových fotografií konkrétní osoby, ať už modelky nebo kohokoliv, koho se rozhodnete portrétovat. A udělat s ním pár testovacích snímků. Jistě, nikdy to nebude vypadat jako v opravdovém  profesionálním ateliéru, ale i tak má tahle aplikace šanci stát se mezi fotografy velmi populární.

Ale pěkně popořádku. Co vás určitě uchvátí, je neuvěřitelně rychlá a přesná odezva (včetně zaostřování) fotoaparátu. Tady je třeba upozornit na důležitý fakt-fotografie, které s touhle app pořídíte, nebudou mít tak vysokou kvalitu, jakou běžně iPhone 4 nebo jeho novější verze 4S dokáží. Zkrátka musíte počítat s tím, že maximální velikost snímku, se kterou lze v tomto případě počítat, je 960×640 !!! Jasně, někdo namítne, že je to málo a tudíž k ničemu. Osobně bych ale tuhle neřest klidně odpustil.

Může to být totiž jen otázka času, kdy tvůrci provedou update, a v něm dovolí pracovat s většími daty. Určitě to závisí také na možnostech procesoru iPhonu a hlavně rychlosti zpracování pořízených fotografií. Přeci jen, pokud si Pocket Snapper vyzkoušíte, dáte mi jistě za pravdu, že tahle app snímá vážně neuvěřitelně rychle. Skvěle přitom její tvůrci zúročili i pokročilou funkci gyroskopu, což oceníte právě při focení v rychlejším sledu a pohybu při pózování fotografovaného modelu.

Mimochodem, než začtete fotit “naostro”, můžete si v aplikaci udělat takový malý test. A to díky přednastaveným sekvencím s  modelkou nebo modelem (asi kvůli rovnováze mezi muži a ženami:-), kteří vám virtuálně chodí po studiu s pózují. Je přitom jenom na vás, v jakých okamžicích je dokážete zaznamenat. Fotografie se dají vzápětí upravovat, ale i sdílet. K editaci se dá použít  9 uměleckých filtrů, 18 stylů a 3 typy koláží, z nichž vzejde i finální podoba vašeho fotosetu.

Stejně, jako si můžete vybrat snímků několik, dá se zvolit a pomocí pokročilých nástrojů editovat pouze jeden jediný. Opomenout nelze tradiční sdílení ať už na populární Facebook, Twitter, Flickr nebo přes server Kdan Mobile od autorů aplikace. Další z variant je uložit upravený set do galerie iPhone Camera Roll. A příjemná je i funkce rotace obrazu (snímku), případně ořez do předem definovaných formátů 1:1, 2:3, 4:3, 16:9 nebo dle vlastního výběru. K dispozici máte 9 předem definovaných rámečků, možnost kopírování (duplikování) fotek i celých sérií, ale i parádně svižný zoom pro přibližování a oddalování objektu.

Pokud se časem dostanete do fáze, že vám modelů bude v app přibývat, můžete si každou ze sérií snímků pro lepší orientaci pojmenovat. Ale dost zdlouhavých popisů. Pocket Snapper je zkrátka nefalšovaný pomocník pro fotografy (především portrétní), kteří touží po malém virtuálním studiu do kapsy.  To vše za rozumnou cenu 1,59,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/pocket-snapper-virtual-studio/id510312588?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]