Ultimate Photo editor app – slušný náhradník

Není žádnou průlomovou aplikací, ale za to je krásná, přehledná, s neotřelými filtry a ke všemu ZDARMA. A pozor, bez REKLAM !!! Ultimate Photo Editor app, jedna z posledních novinek v App Store. Programů pro editování fotek v iPhonu nebo iPadu je celkem dost. A některé z nich jsou na velmi vysoké úrovni.  Za většinu z nich si ale musíte připlatit. Kdo však nepotřebuje pokročilý nástroj, ten si vystačí s bezplatnou alternativou. A myslím, že právě Ultimate Photo Editor by mohl být pro spoustu iPhone fotografů jedním z přijatelných „náhradníků“. Tím rozhodně nechci napsat, že by měl už od začátku „hrát druhé housle“ mezi app pro úpravu obrázků. Naopak, nabízí toho dost. V některých funkcích ale přeci jen trochu pokulhává. Jednoduše není tak „nabušený“.

S menu a funkcionalitou aplikace si její tvůrci docela pohráli. Designově určitě nepatří mezi ty nejdokonalejší, ale narazíte u ní na slušný průměr. O něco lépe a živěji na mě působily filtry. Aplikace funguje svižně, a navzdory tomu, že se může pochlubit pouze základními úpravami, je určitě z čeho vybírat. Povedená je funkce automatického vylepšení obrazu. Nechybí možnost ořezu, rotace snímku, oprava „červených očí“, volba z 10 přednastavených (a myslím, že velmi povedených) filtrů, dále úprava kontrastu, saturace, ostření, zesvětlení nebo ztmavení a nabídka sady stickers efektů. Do fotografie se dá i kreslit. To vše se přitom odehrává vždy v plném rozlišení fotografie, takže nedochází ke zmenšování a ztrátě velikosti. Za mě můžu tuhle app rozhodně doporučit. Třeba to bude právě ta, kterou si pro základní editaci fotek zamilujete. Nestojí to ani cent a pokud se časem rozhodnete přejít na pokročilejší, placenou aplikaci, jednoduše Ultimate Photo editor smažete ze svého telefonu nebo tabletu. Ano, jedná se o univerzální app, kterou můžete použít pro obě mobilní zařízení od Apple.

Pokud máte chuť novinku vyzkoušet, je ke stažení dočasně ZDARMA. Jinak je za 4,49,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/ultimate-photo-editor/id517973985?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]