Získá Oscara film točený iPhonem?

Zachovejte klid, nezbláznil jsem se! Tenhle příspěvek sem skutečně patří. Pravda, trochu okrajově, ale přeci. Zítřejší napínavé předávání prestižních Oscarů, které jsou nejzásadnějším filmařským oceněním na světě, se stane i zajímavým momentem pro tvůrce, kteří si rádi pohrávají s video aplikace pro iPhone:-)
Ano, tento blog je sice hlavně o iPhone fotografii, ale určitě jste si všimli, že občas si odskočím k videu 🙂 Ale zpět k tématu. Vedle řady skvělých filmů v hlavní kategorii se totiž v sekci celovečerních dokumentárních snímků objevil v nominacích také kultovní příběh švédského režiséra Malika Bendjelloula s názvem Searching for Sugar Man.
Nakolik je tahle strhující story o záhadném písničkáři mexického původu Rodriguezovi zajímavá, nemá cenu popisovat. Důležité je, že velkou část filmového materiálu Malik natočil iPhonem, konkrétně aplikací 8mm Vintage Camera! Rozhodl se tím vizuálně zpracovat scény a atmosféru 60-tých let, kdy se životní příběh hudební hvězdy odehrával. Pokud se chcete dozvědět více o filmu Searching for Sugar Man, klikněte si na odkaz ZDE. No a jako bonus video s panem režisérem v pořadu Money CNN a pod článkem odkaz na app 8mm Vintage Camera. To kdyby jste dostali chuť tvořit film, který může získat ocenění na Sundance festivalu  (ano, Malik ho získal) a nominaci na Oscara:-) Držím palce ! Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/8mm-vintage-camera/id406541444?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]