Pozor na podvodné aplikace !!!

Pozor !!! Varování !!! V App Store se v posledních několika dnech objevila série podezřelých fotoaplikací, které lze podle všeho označit za PODVODNÉ !!! Pocházejí ze dvou, tří zdrojů a vše nasvědčuje tomu, že jejich tvůrci mají jediný cíl: Obohatit se rychle na úkor uživatelů a poškodit ostatní, poctivé vývojáře !!! Blog iPhonefoto.CZ na jednu z podezřelých app upozornil předevčírem. Protože mezi bloggery a iPhone fotografy se různá varování začala šířit rychle, daří se postupně najít konkrétní pochybné aplikace a varovat další uživatele. Od některých zahraničních kolegů-bloggerů mám potvrzeno, že případu začala věnovat velkou pozornost i firma Apple. Díky mnoha pohotovým čtenářům blogů o iPhone fotografii, se povedlo odhalit a označit alespoň část podezřelých aplikací. Je sice s podivem, že prošly schvalovacím procesem do App Store, ale zdá se, že hamižní vývojáři si počínali šikovně a snažili se vše dobře kamuflovat. V čem hlavně podvod spočívá? A co to znamená pro ty z vás, kteří se případně nechali nachytat ? Nebo pro vás ostatní, aby jste nenaletěli ?

1. Žádná z aplikací nemůže nijak ohrozit váš iPhone nebo iPad – nebyl doposud zjištěn jediný takový případ.

2. Podvod spočívá především v tom, že autoři vytvoří poutavý design a slušné promo aplikaci. Ovšem po stažení zjistíte, že vlastně neumí téměř nic z toho, co autoři slibovali. Pokud ano, je nabídka stylů a efektů minimální. Až je to směšné ve srovnání s poctivě naprogramovanými aplikacemi. Ty podvodné mají jen pár základních funkcí, které vám někdo zabalil do pěkného kabátu a prodává za přemrštěnou cenu. Je přitom jedno, že se bavíme o částkách 1,99,- až 2,99,- dolaru.

3. Pokud narazíte na novou aplikaci, která velmi brzy po uvedení do App Store získá vysoké a přehnaně pozitivní hodnocení od uživatelů, zpozorněte !!! Může to být součást podvodu.

4. Pokud autor u aplikace v App Store prezentuje jen základní info a zpravidla líbivé, často velmi podobné screenshoty, prověřte si jeho práci. Například tím, že upozorníte nás, bloggery a iphone fotografy v diskusním hodnocení pod aplikacemi, nebo emailem přímo společnost Apple.

Problém s podvodnými vývojáři, kteří se snaží nalákat uživatele iPhone a co nejrycheji přijít k zisku za lacině provedenou práci, budu dál sledovat a informovat vás. V tuto chvíli připravuji seznam aplikací, které jsou podle mě jednoznačně podvodné a nedoporučuji za ně utrácet peníze !!! Podobně to učinila i řada kolegů bloggerů v zahraničí. Přehled zveřejním ještě dnes odpoledne nebo večer !!!

Prosím varujte všechny své kolegy a přátelé !!!!!!!!!!!