Seznam podvodných fotoaplikací !!!

Jak jsem odpoledne slíbil, tak činím. Protože se v posledních několika dnech objevila v App Store série podezřelých fotoaplikací (především pro iPhone, ale i pro iPad), které lze podle dostupných indicií a informací považovat za PODVODNÉ, zveřejňuji SEZNAM těch, které se zatím povedlo zjistit. Může jich být ale ještě více. Jen pro zajímavost, všimněte si podobnosti ikon u prvních dvou screenshotů !!! A současně si všimněte, jaké vlastní ukázky efektů u těchto dvou konkrétních app autoři  (nebo autor ?) použili ? Jsou naprosto shodné, což je samo o sobě velmi nezvyklé a tudíž podezřelé !

Protože podezřelou aplikaci na první pohled nepoznáte, zde je několik rad, jak se jim vyhnout a utratit zbytečně peníze:

–  Než si aplikaci stáhnete, pročtěte si nejen komentáře uživatelů (některé můžou být záměrně pochvalné), ale třeba i anotace, případně recenze a testy od bloggerů a iPhone fotografů. Slušní vývojáři zpravidla věnují popisu funkcí své aplikace v App Store velkou pozornost a nabízejí podrobný seznam funkcí a efektů, které si kupujete. Obecné sliby jsou nedůvěryhodné !!!

– Všechny prozatím zjištěné app mají vždy podezřele dlouhý název a často používají slova nebo sousloví konkurenčních, již úspěšných a často stahovaných POCTIVÝCH aplikací.

– Pokud se přeci jen nachytáte, nemějte obavy, že by vám taková aplikace poškodila iPhone nebo iPad. Je pouze designově lákavě prezentována, její funkcionalita je však mizerná a k smíchu. I v takovém případě je dobré upozornit na podivnou app přímo Apple nebo alespoň varovat ostatní nějakým peprným komentářem v hodnocení pod aplikací.

Pokud na podezřelou aplikaci narazíte, dejte nám, prosím, vědět !!!

Seznam prozatím zjištěných aplikací, které já i spousta dalších kolegů považujeme za PODVODNÉ:

– Photo Camera Effects Pro

– Camera + Magic Effects

– Camera + After Effects

– Camera + Studio

– Magic Photo Effects

– Camera FX Edit for iPhone 4

– Camera Photo FX for iPhone 4

– Camera iDSLR for iPhone 4

Podívejte se dále na výřezy ze screenshotů výše uvedených podezřelých aplikací: